Відлуння «Гри в кальмара»: дорослі в Кам’янському та в Британії б’ють на сполох

Відлуння «Гри в кальмара»: дорослі в Кам’янському та в Британії б’ють на сполох

Заборонити дітям дивитись серіал «Гра в кальмара» як жорстокий та небезпечний для дитячої психіки – закликають батьків психологи Британії. Батькам слід більше піклуватися про те, що дивляться діти в інтернеті, акцентує психолог з Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь.

У Великій Британії батьків закликають не дозволяти дітям дивитися “Гру в кальмара”, бо ті починають копіювати ігри, пише Daily Mail.

Зокрема, Центр з охорони освіти Центральної ради Бедфордшира розіслав електронного листа представникам влади, батькам та опікунам, рекомендуючи їм «бути пильними, коли почули повідомлення про те, що діти та молодь копіюють ігри та насильство» з шоу.

У звітах говориться, що діти у віці шести років копіюють на дитячих майданчиках і в школі ігри з серіалу, які за сюжетом серіалу мають смертельні наслідки для переможених.

«Ми наполегливо радимо дітям не дивитися «Гру кальмарів». Шоу досить графічне з великою кількістю жорстокого вмісту», – сказано в листі британських педагогів.

Південнокорейський серіал «Гра в кальмара» розгортається навколо вигаданого ігрового шоу, в якому бідні персонажі змагаються в серії ігор про смерть, щоб виграти грошовий приз у розмірі 27 мільйонів фунтів стерлінгів.

Серіал був випущений на Netflix 17 вересня. Менше ніж за місяць «Гру в кальмара» подивилися 111 мільйонів глядачів.

У кожному епізоді «Гри в кальмара» персонажі беруть участь у кривавих версіях традиційних дитячих ігор, таких як «Сліди бабусі» або «Британські бульдоги», а переможці переходять у наступний «раунд» ігрового шоу.

Серіал може зашкодити «соціальному та емоційному розвитку» молодих людей, якщо вони дивляться його занадто молодими, цитують британські ЗМІ доктора Сандру Уітлі. На її думку, перегляд серіалу може спонукати їх «постояти осторонь» або «приєднатися» замість того, щоб допомогти, якщо вони бачать, що комусь завдано шкоди.

Британські вчителі наголошують на відповідальності батьків за те, що дивляться і в які ігри грають діти. У школах графства Кент, як відповідь на популярність шоу, вчителі давали своїм учням додаткові уроки з безпеки в Інтернеті та розповідали про небезпеку перегляду контенту, який «не відповідає віку».

«Вважаю, що батькам слід більше піклуватися про те, що дивляться діти в інтернеті», – солідарна з британськими педагогами Вікторія Лобенок, психолог з Кам’янського, фахівець Центру медіації та неформальної освіти. Варто, наголошує вона, приділяти більше часу для розмов з дитиною про шоу, які вона дивиться. Психолог рекомендує пояснювати малюкам, що відбувається на екрані, обговорювати різні моменти сюжету – хто б як поводився.

Відлуння «Гри в кальмара»: дорослі в Кам’янському та в Британії б’ють на сполох - ФОТО

«Дитина робить все, що їй заманеться, та не відповідає за наслідки. Все хоче спробувати, – нагадала В. Лобенок. – Мозок розвивається до 21 року, це якраз про мислення, яке треба допомагати дитині розвивати. Батькі відповідають за життя та безпеку дитини, а не навпаки!»