На Дніпропетровщині діти з особливими освітніми потребами відвідують звичайні школи та дитсадки

На Дніпропетровщині діти з особливими освітніми потребами відвідують звичайні школи та дитсадки

У Дніпропетровській області більш ніж 2,6 тис дітей з особливими освітніми потребами відвідують звичайні школи. Ще понад півтисячі дітей разом з однолітками виховують у садочках регіону. Про це повідомили в облдержадміністрації.  

«ДніпроОДА створює обласну програму розвитку безбар’єрності. Вона має зруйнувати перепони у різних сферах життя, – зазначила начальниця управління департаменту освіти і науки ДніпроОДА Валентина Середня. – Один з головних напрямків – освіта. Працюємо над тим, аби якісні знання отримували всі. І діти із віддалених селищ,  і малі з особливими освітніми потребами».

Вона додала, що Дніпропетровська область – серед лідерів України за розвитком інклюзивної освіти. Діти з особливими освітніми потребами навчаються у 448 школах та 184 садочках регіону. Адаптуватися малечі допомагають асистенти вчителів та вихователів.

Валентина Середа додала, що під час реконструкції навчальних закладів створюються умови для людей з інвалідністю, облаштовують пандуси та підйомники. В школах для особливих учнів працюють 70 медіатек та 250 ресурсних кімнат.

Дітям із особливими освітніми потребами допомагають розвиватися і у 35  інклюзивно-ресурсних центрах.

Розвиток безбар’єрності в Україні проходить за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Вже розроблена національна стратегія. Передбачена робота за 6 основними напрямками: фізична, інформаційна, суспільна, економічна, цифрова та освітня безбар’єрність.