Відсьогодні невакцинованих працівників будуть відсторонювати від роботи

Відсьогодні невакцинованих працівників будуть відсторонювати від роботи

З понеділка, 8 листопада, в Україні мають відстороняти від роботи невакцинованих проти коронавірусу працівників деяких професій.

Це вказано в Постанові уряду № 1096 від 20.10.2021 р.

Наразі обов’язкову вакцинацію проти COVID-19 запровадили для:

  • Працівників закладів професійної (професійно-технічної освіти), фахової передвищої, загальної середньої освіти, позашкільних навчальних закладів;
  • Працівників центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних підрозділів;
  • Працівників місцевих державних адміністрацій.

Згодом до цього переліку планують додати працівників, що надають соціальні послуги, співробітників закладів захисту прав дітей та реабілітаційних закладів, а також установ, що внесені до переліку об’єктів критичної інфраструктури.

Директор закладу чи державного органу повинен видати наказ, яким відстороняє від роботи на період карантину невакцинованих робітників.

До набуття чинності постанови керівники мали попередити співробітників про можливі наслідки не вакцинування.

Що робити працівнику у разі відсторонення від роботи?

Відсторонення від роботи буде тривати до усунення його причини. Тобто повернутися до роботи можна буде вже після щеплення першою дозою вакцини проти коронавірусу. При цьому роботодавець не має права звільняти працівника, який відмовився чи ухиляється від обов’язкового профілактичного щеплення. Якщо ж таке сталося, працівник має право поскаржитися у Держслужбу з питань праці.

Водночас працедавець має право відсторонити працівника від роботи без збереження зарплати, якщо той відмовляється або ухиляється від вакцинації. Це зазначено у ст. 12 закону «Про захист населення від інфекційних хвороб». Проте за людиною зберігається місце роботи. Відстороненим від роботи без щеплення не виплачуватиметься лікарняний.

Виключення: кого не можуть відсторонити від роботи без щеплення?

Працівники, які мають протипоказання до щеплення. Водночас працедавці мають законне право вимагати таку довідку від співробітника, адже там не буде вказаний конкретний діагноз людини, тож це не є розголошенням таємниці про стан здоров’я людини.

Якщо протипоказання до вакцинації в людини тимчасове, довідка буде мати обмежений термін дії – від 3-х місяців або більше.

Також працедавці не можуть відсторонювати від роботи тих працівників, які отримали тільки одну дозу вакцини, оскільки в цій ситуації не йдеться про ухилення чи відмову від вакцинації.

Люди, які перехворіли на COVID-19, можуть отримати відповідні сертифікати та скористатися ними. Наразі у Мінцифри завершують роботу над такими сертифікатами в «Дії».