Розвиток міського електротранспорту підтримала міськрада Кам’янського

Розвиток міського електротранспорту підтримала міськрада Кам’янського

Мріями називають транспортники зміни до міської Програми розвитку міського електротранспорту, підтримані міськрадою Кам’янського на сесії 12 листопада.

Автор: Валентин Фіголь.

Зміни до Програми розвитку міського електричного транспорту міста Кам’янського на 2019-2025 роки було прийнято рішенням міськради на листопадовій сесії.

Розвиток міського електротранспорту підтримала міськрада Кам’янського - ФОТО

Змінами уточнюються фінансові показники Програми. В новій редакції загальне фінансування за Програмою передбачене в межах приблизно 1,5 мільярду гривень з міського бюджету. Зокрема, в документі закладено фінансову підтримку експлуатаційної діяльності КП «Транспорт» в розмірі 626 мільйонів гривень за 5 років. На 2022 рік закладено фінпідтримку трамвайників у розмірі 107 мільйонів гривень (на 2021 рік було 83).

Розвиток міського електротранспорту підтримала міськрада Кам’янського - ФОТО«Це лише наші мрії, – прокоментував Програму Іван Горбаренко, директор КП «Транспорт». – Ми закладаємо в Програму свої побажання, які потім коригуються з урахуванням можливостей бюджету».

Так буває з року в рік, визнав директор КП. На сьогодні навіть «на пальцях» ще неможливо підрахувати, скільки транспортники отримали грошей за цьогорічним розділом Програми.

У транспортників є намір купувати ще вагони. Певно, такі самі, як і 3 вагони, придбані в 2021 році. Чеського виробництва, адаптовані в Харкові для умов Кам’янського. Так, вагони не нові, але вельми якісні, поділився досвідом І. Горбаренко. Адже маршрути міста обслуговують вже 5 вагонів такого типу. Водії задоволені, транспортні засоби добре себе показують в експлуатації.

Розвиток міського електротранспорту підтримала міськрада Кам’янського - ФОТО

Практично всю фінансову підтримку міста «з’їсть» подорожчання електроенергії та підвищення мінімальної зарплатні та всіх прив’язаних до неї бюджетних платежів, констатував директор КП «Транспорт». Заробляти самостійно трамвайникам не вдається.

Попри складні економічні умови, на підприємстві укомплектовано штат водіїв трамваїв – кандидатів навчають у Дніпрі коштом роботодавця.  Підприємство запрошує на роботу кондукторів та монтерів колії, наголосив директор КП «Транспорт».