В Україні запрацювали штрафи для роботодавців за вказування у вакансії бажаних вимог до претендентів

В Україні запрацювали штрафи для роботодавців за вказування у вакансії бажаних вимог до претендентів

Відсьогодні, 8 січня, в Україні запрацювали зміни до закону про рекламу, за якими роботодавців штрафуватимуть за вказування у вакансії бажаних вимог до претендентів: статі, віку, раси, кольору шкіри тощо.

Відповідні зміни до закону «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі були підтримані парламентом.

Ще з 1996 року в Україні діє заборона на дискримінацію в рекламі про вакансії. Згідно з нею, роботодавці не можуть вказувати вік кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, представникам певної раси, кольору шкіри. Також заборонено вказувати бажане соціальне походження кандидата, його майновий стан, місце проживання. Відтепер, за недотримання цієї норми роботодавцям загрожує штраф у десятикратному розмірі мінімальної зарплати – на сьогоднішній день це становить 65 тисяч гривень.

Накладати штраф на порушників нової норми закону має право центральний орган виконавчої влади, який слідкує за дотриманням прав споживачів – Державна служба з питань праці.

Роботодавці мають сплатити штраф упродовж 15 календарних днів із дня вручення документа від Держпраці. Якщо ж штраф не сплатити, то його можуть стягнути через суд.