Суд почав розгляд апеляційної скарги Міндовкілля на рішення по «Рокобану» в Кам’янському

Суд почав розгляд апеляційної скарги Міндовкілля на рішення по «Рокобану» в Кам’янському

11 січня Третій Апеляційний адміністративний суд розглядав апеляційну скаргу Міндовкілля та ТОВ «Рокобан» на рішення суду першої інстанції, яким було визнано незаконною ліцензію на провадження діяльності з поводження із небезпечними відходами, видану «Рокобану».

Автор: Валентин Фіголь.

Про перебіг розгляду розповіли юрист ГО «Довкілля-Право-Людина» Ольга Мелень-Забрамна та член ініціативної групи громади Кам’янського Тетяна Василенко.

Провадження в цій справі було восени минулого року зупинено Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду до набрання законної сили рішенням у справі щодо оскарження висновку з ОВД, виданого Міндовілля ТОВ «Рокобан».

В судовому засіданні брали участь, крім представників громади Кам’янського, двоє юристів «Рокобану». Від міського самоврядування Кам’янського представника не було.

Представники ТОВ «Рокобан», за підтримки Міндовкілля, намагалися просити про зупинення провадження в даній справі щодо ліцензії через те, що Верховний Суд України планує розглянути їхню касаційну скаргу (рішення ВСУ можна і декілька років чекати).

«Даному ТОВ вигідна ситуація, коли ще не вступили в силу рішення судів щодо скасування ліцензії на поводження з небезпечними відходами, – прокоментувала ситуацію пані Ольга. – Адже останні місяці підприємство активно бере участь в тендерах і надає послуги з оброблення небезпечних відходів! Де опиняються ті відходи, які ТОВ “Рокобан” отримує від клієнтів, нам залишається лише здогадуватися (а це ртутьвмісні відходи, медичні відходи, акумулятори тощо). Адже промисловий майданчик ТОВ в м. Кам’янське так і не запущено!»

Представникам громади Кам’янського вдалося переконати суд, що зупиняти провадження в даній справі не можна. Суд почав розгляд справи по суті. Але часу вислухати всі сторони процесу не вистачило, і засідання було перенесено на 16 лютого.