Дніпровський супутник сьогодні відправився в космос

Дніпровський супутник сьогодні відправився в космос

Український космічний апарат «Січ-2-30», виробництва «Конструкторського бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» (м. Дніпро), вирушив на орбіту.

Апарат запускатили в рамках кластерної місії компанії SpaceX на борту ракети-носія Falcon-9. Старт — 13-го січня о 17:25 за київським часом зі стартового комплексу SLC-40 (США, мис Канаверал).

«Супутник «Січ-2-30» призначений для одержання цифрових зображень поверхні Землі у видимому й ближньому інфрачервоному діапазонах довжин електромагнітних хвиль, — розповів голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук. — За допомогою цього апарату можна здійснювати моніторинг параметрів магнітосфери Землі, отримувати дані про створення приміщень військової техніки, кораблів, інженерних споруд. Також — слідкувати за використанням водних, земельних й лісових ресурсів. Ба більше, «Січ-2-30» стане у нагоді й при ліквідації стихійних лих». Важить апарат – 180 кг. Як повідомили в КБ «Південне», він має стати першим українським супутником дистанційного зондування Землі за останнє десятиріччя.