Як зігрітись на блок-посту: рекомендації тренера бійцям Кам’янської тероборони

Як зігрітись на блок-посту: рекомендації тренера бійцям Кам’янської тероборони

Зігрітись під час чергування на блок-посту можна дихальними гімнастичними вправами, рекомендує тренер з бойових мистецтв Андрій Шамардін.

Автор: Валентин Фіголь.

Бійцям тероборони під час чергування на блок-постах доводиться по кілька годин перебувати на холоді, що створює ризики для здоров’я. Тому рекомендації фахівця з багаторічним досвідом тренувань на вулиці можуть стати в пригоді.

Щоб зігрітись, А. Шамардін, тренер з бойового мистецтва Він Чунь, рекомендує під час чергування підтримувати помірну фізичну активність і виконувати специфічні вправи. До речі, тренер Шамардін зараз активно допомагає бійцям зігріватись – рубає дрова для потреб тероборони Кам’янського.

Певно, всі помітили, що змерзла людина втрачає рівну, невимушену поставу: вбирає голову в плечі, зіщулюється, ніби згортається в позу ембріону, щоб зберегти тепло свого тіла. Це небезпечний стереотип, тому що при цьому м’язи тіла перебувають в напруженому стані – отже, отримують менше теплої крові, ніж треба для підтримки теплового балансу. До того ж, таке положення тіла заважає дихати на повні груди, а брак кисню швидко виснажує людину, і до переохолодження додається перевтома…

Тож, аби не мерзнути, варто вирівнювати поставу: витягати догори шию, розгорнути плечі. Це розслабить м’язи і суглоби, дасть змогу ліпше насичувати тканини свіжою кров’ю з киснем.

Також для зігрівання тренер Шамардін рекомендує виконувати дихально-гімнастичні вправи з арсеналу цигун.

Для початку можна виконати часті згинання-розгинання пальців на руках та ногах – саме периферія тіла найпершою відчуває брак тепла, а руханка наповнює їх гарячою кров’ю. Можна також пританцьовувати, переминаючись з ноги на ногу.

Потім варто виконати кілька рухів, ніби потягуючись: нахили вперед і вниз, назад і в різні боки, повороти тулубу навколо вертикальної осі тіла. Ці вправи допоможуть розслабити і розвантажити хребет – отже, поліпшується кровопостачання внутрішніх органів.

Завершити експрес-гімнастику можна глибоким повільним диханням, яке також ефективно насичує кров’ю тканини тіла і зігріває їх.

Вправи слід виконувати в помірному темпі, без перенапруження, акцентує пан Шамардін. Інакше можна впріти, а потім вологе тіло змерзне ще швидше…

«Щоб не мерзнути на блок-посту, треба весь час знаходити собі якісь справи по хазяйству, – додають свої рекомендації досвідчені добровольці. – Так і бійці весь час рухаються, і в розташуванні порядок…»