Школярів України обманом хочуть зробити коригувальниками вогню

Школярів України обманом хочуть зробити коригувальниками вогню

Ворог пропонує заробіток для школярів в Телеграм-каналах, обманом заохочуючи видавати агресору координати критичної та військової інфраструктури.

Автор: Валентин Фіголь.

В різних містах України вже відомі випадки, коли діти виконували завдання ворога, повідомляючи через соціальні мережі координати військових та інфраструктурних об’єктів, по яким потім було нанесено ворожих авіаційних чи ракетних ударів. Про це розповів Сергій Братчук, представник Одеської обласної військової адміністрації.

Подібні випадки, за його словами, вже були в Харкові та на Одещині, а також в інших регіонах України. «Як наче гра, в якій ти виконуєш завдання, і за це можна заробити грошей. Ти наче робиш щось безневинне…» – прокоментував тенденцію С. Братчук. Дитині в Телеграм-каналі пропонується виконувати нібито безневинні завдання за грошову винагород. Наприклад, фотографувати об’єкти за певними координатами та надсилати фото авторам завдань.

Були вже прецеденти, коли по тих об’єктах згодом ворог стріляв ракетами або завдавав авіаударів, наголосив С. Братчук.

Посадовець звернувся до школярів та їх батьків бути пильними і повідомляти про подібні пропозиції «пограти», «виконати завдання» та «заробити» до СБУ чи інших силових структур.