Захистити вітчизняних коноплеводів хочуть народні депутати України

Захистити вітчизняних коноплеводів хочуть народні депутати України

Захистити інтереси вітчизняних коноплеводів та коноплевиробників покликані зміни до законодавства України, ініційовані провладними нардепами.

Автор: Валентин Фіголь.

Прийняття законопроекту удосконалить національну систему охорони здоров’я України, розширивши доступ до лікарських засобів, що виготовлені на основі рослин роду коноплі (Cannabis). Так кажуть автори відповідних змін в закон «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» (№ 5675). Законопроект зареєстрували депутати Михайло Радуцький, Дмитро Наталуха, Микола Сольський, Андрій Костін, Михайло Крячко, Юрій Арістов, Анастасія Радіна (всі — фракція «Слуга народу») і Іванна Климпуш-Цинцадзе (фракція «Європейська солідарність»).

Законопроект покликаний врегулювати обіг канабісу (конопель), смоли канабісу, екстрактів і настоянок конопель, а також тетрагідроканабінолу (його ізомерів та їх стереохімічних варіантів) відповідно до вимог Єдиної конвенції ООН про наркотичні засоби 1961 року.
Законопроект, зокрема, пропонує заборонити на п’ять років імпорт рослин роду коноплі (Cannabis) і сировини для виготовлення ліків з цих рослин.

Ця заборона в пояснювальній записці до законопроекту мотивується тим, що українські аграрії здатні забезпечити вітчизняних виробників лікарських засобів, наркотичних засобів, психотропних речовин власною сировиною з рослин роду коноплі (Cannabis).

Крім того, парламентарії пропонують обмежити імпорт вироблених (виготовлених) з рослин роду коноплі (Cannabis) лікарських засобів на рівні квот від Кабміну.
Прийняття цього законопроекту, переконані автори, дозволить:

– гармонізувати чинне законодавство України з міжнародними нормами;

– підвищити рівень захисту здоров’я та інтересів споживачів;

– сприяти розвитку вітчизняних аграріїв, які культивують рослини роду коноплі (Cannabis);

– сприяти розвитку медичної науки та національної фармацевтичної індустрії, зокрема, шляхом започаткування клінічних випробувань лікарських засобів на основі рослин роду коноплі (Cannabis);

– сприяти залученню міжнародних інвестицій у науку, в аграрну та виробничу галузь України;

– підвищити доступність безпечних, ефективних та якісних лікарських засобів на основі рослин роду коноплі (Cannabis) на ринку України.