Як в Кам’янському цивільні демонструють пильність в пошуках диверсантів

Як в Кам’янському цивільні демонструють пильність в пошуках диверсантів

Бути пильними щодо підозрілих осіб українців закликають військові та силовики. В Кам’янському цивільні активно реагують на ці заклики, демонструючи пильність щодо виявлення можливих диверсантів буквально на кожному кроці.

Автор: Валентин Фіголь.

Бути пильними і повідомляти владу про підозрілих людей та незрозумілу активність українців закликають з самого початку повномасштабного російського вторгнення.

Наприклад, днями фахівці Служби Безпеки України презентували додаток «Ти хто», покликаний спростити процедуру перевірки підозрілих осіб на блокпостах, вулицях під час комендантської години, на вході в укриття або інших ситуаціях.

Тимчасом пильність у мешканців Кам’янського стає нормою поведінки в побуті. Наприклад, днями автору довелося прогулятись селищем Будівельників, проводжаючи знайомого, який приїхав провідати родичів.

Поки дійшли від залізничного вокзалу до району гуртожитків по вулиці Астраханській, нас «перевірили» тричі. Спочатку проїжджаюче вулицею авто зупинилось, і дядьки в цивільному, привітавшись «Слава Україні!», відрекомендувались, що вони з тероборони, а потім поцікавились, чого шукають незнайомі люди. Спитали, як в старі часи «А ви з якого району, до кого йдете?» Вислухали відповідь, побажали миру і поїхали далі.

Потім на перехресті перехожий спитав: «Щось шукаєте?..» Потім, поки прощались біля хвіртки потрібного будинку, вийшов сусід і теж спитав, кого шукаємо…

Кількома днями раніше автору довелось бути свідком сцени. Коли жінка на вулиці спитала, де знаходиться потрібний їй житловий будинок. І у відповідь почула від місцевих жіночок: «А Вам навіщо, Ви їм хто будете?..»

Також, наприклад, на виявлення підозрілих людей орієнтовані працівники сфери послуг. У таксистів навіть відпрацьовано схему подання сигналів на блок-постах, якщо в машині підозрілий пасажир.