Вирощувати рослини для їжі та краси закликають мешканців Кам’янського

Вирощувати рослини для їжі та краси закликають мешканців Кам’янського

Вирощувати рослини для їжі та краси – корисно не лише для бюджету, але й для здоров’я, нагадують мешканцям та гостям Кам’янського представники влади, фахівці-садоводи та психологи.

Автор: Валентин Фіголь.

Вирощувати рослини для їжі та краси закликають мешканців Кам’янського влада та психологи - ФОТО
Олександр Воронін

«Робота на землі настільки глибоко вкорінена в нашій культурі, що зараз, в стресі, українці масово почали садити і сіяти. Навіть ті, хто ніколи цього не робив. Навіть біженці, що опинились далеко від дому або й в іншій країні, на новому місці шукають садові магазини, щоб посадити хоч щось, хоч на підвіконня, – прокоментував прагнення українців Олександр Воронін, арборист з Кам’янського, власник садового центру «Дворик». – Бо саме це дає нам буквально «відчуття землі під ногами».

Враховуючи землеробську натуру наших людей, в Україні запустили рух «Сади Перемоги».

«Через бойові дії не всі землі в інших регіонах країни зможуть зайняти посівами. Аби підтримати продовольчу безпеку країни під час війни, запустили всеукраїнську акцію – «Сади Перемоги». Закликаємо долучитися і наші громади. Використовувати для вирощування харчових продуктів присадибні ділянки, покинуті городи», – нагадав перший заступник голови обласної військової адміністрації Дніпропетровщини Володимир Орлов.

До створення власних «Садів Перемоги» можуть приєднатися і містяни, що мають дачу чи город, і мешканці сіл. А ще – переселенці з інших областей.

Про власні здобутки у створенні «Садів Перемоги» можна розповідати на сторінках у соцмережах. Використовувати хештеги: #VictoryGardensUA, #СадиПеремоги, #СадиДляПеремоги, #ГородніВійська.

Мешканці Кам’янського відгукнулись: днями люди почали відновляти садівничу активність на покинутих ще 20 років тому самозахоплених ділянках між 10 мікрорайоном лівобережжя та садівничим товариством «Енергетик». Колись, в період розвалу СРСР, тут місцеві мешканці вже вирощували сади й городи, а потім покинули ту справу. І ось – вперше за багато років на саморобних городах знову ведуться весняно-польові роботи.

Вирощувати рослини для їжі та краси закликають мешканців Кам’янського влада та психологи - ФОТО

Садівництво допомагає не тільки постачати свіжі харчі до столу, а й рятувати психіку від стресу, нагадують фахівці.

Одна з базових потреб людської психики – потреба у контролі над власним життям. Саме втрата контролю – найбільш шкідлива для психічного здоров’я. ⠀

І зараз, коли світ особливо буремний і непередбачуваний, важливо самим собі створювати певні зони, в яких ви тримаєте контроль. Психологи, наприклад, радять мати чіткий розпорядок дня, слідкувати за зовнішністю, створювати ритуали.

«А ми радимо посіяти петрушку, чи салат, чи що завгодно, – додає О. Воронін. – Вам доведеться піклуватись про рослину, поливати, підживлювати, пересаджувати. І спостерігати, як вона росте, від тонесенької стеблинки до пухнастого кущика. Ніби дрібниця, а для психіки це дуже сильний підсвідомий сигнал «Моя робота приносить плоди. Я справляюсь!»

А ще робота на землі – це чудовий варіант позбутись надлишкової нервової енергії, яку наш організм продукує як реакцію на стрес. А фізичне навантаження – найкращий і найбільш природний спосіб правильно вивести гормони стресу з організму».