Банки почали продавати населенню готівкову іноземну валюту

Банки почали продавати населенню готівкову іноземну валюту

Національний банк України поступово пом’якшує введені на час воєнного стану валютні обмеження. Зокрема, з 14 квітня 2022 року знято заборону на продаж готівкової іноземної валюти населенню. 

Національний банк 24 лютого 2022 року заборонив продаж іноземної валюти в Україні. Продаж був дозволений лише на територіях, які перебувають під загрозою окупації державою-агресором, або для придбання товарів критичного імпорту.

З 14 квітня Нацбанк дозволив продавати готівкову іноземну валюту населенню. Однак банки можуть продавати готівкову валюту у межах різниці між загальними обсягами купівлі та продажу ним готівкової валюти. Про наявну готівкову валюту варто уточнювати в уповноважених установ у день проведення операції.

Курс продажу готівкової валюти уповноваженими установами може відхилятися не більше ніж на 10% від офіційного курсу НБУ на день здійснення операції. Курс купівлі готівкової валюти уповноваженими установами має дорівнювати або бути вищим за офіційний курс НБУ на день здійснення операції.

Купівля безготівкової іноземної валюти поки заборонена крім виключень, визначених постановою №18 від 24 лютого 2022 року (зі змінами).