Колони «євроблях» заважають гуманітарним вантажам на кордонах України

Колони «євроблях» заважають гуманітарним вантажам на кордонах України

Нескінченним потоком ринули в Україну «євробляхи», заважаючи руху гуманітарних вантажів, створюючи величезні черги. Влада з 25 квітня обмежила кількість місць перетину кордону, через які можна провозити «євробляхи».

Автор: Валентин Фіголь.

З понеділка легкові автомобілі, які ввозяться до України для особистих потреб, оформлятимуться лише на семи пунктах пропуску. Це пов’язано з величезними чергами на кордоні, де цілодобово простоюють гуманітарні вантажі, повідомив у Facebook заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

Він розповів, що понад дві доби на пунктах пропуску стоять величезні черги автомобілів, оскільки після скасування митних платежів різко збільшився імпорт «євроблях». Через це на кордоні цілодобово простоюють волонтери з гуманітарними вантажами.

За вісім днів після скасування митних платежів, розповів М. Найєм, в Україну було ввезено 14 300 легкових авто, зокрема десятки BMW X5, Mercedes-Benz S-Class, Audi Q7 2022 року випуску і навіть Cadillac Escalade за 3,1 млн грн. «Гуманітарної допомоги» у вигляді різних тканин українці ввезли на 360 млн грн, а мобільних телефонів – майже на 200 млн грн.

Влада вживає заходів для розблокування ситуації на кордоні. Починаючи з  25 квітня 2022 року, легкові авто, що ввозяться до країни для особистих потреб, оформлятимуться виключно на наступних пунктах пропуску:

– на польському кордоні: “Угринів”, “Грушів”, “Смільниця”, “Устилуг”;
– на словацькому кордоні: “М. Березний”;
– на угорському кордоні: “Дзвінкове”, “Косино”.

Нагадаємо, 18 березня Кабінет міністрів вирішив максимально спростити всі митні процедури після того, як президент Володимир Зеленський доручив розробити рішення для прискорення постачання до України всіх необхідних товарів на час воєнного стану.

24 березня Верховна Рада ухвалила «митну реформу».