У Новомосковську, що на Дніпропетровщині, замислилися над перейменуванням міста

У Новомосковську, що на Дніпропетровщині, замислилися над перейменуванням міста

Не втихають суперечки навколо міста Новомосковськ, що на Дніпропетровщині, і як краще його перейменувати. Адже не може бути в Україні назв пов’язаних з країною-агресором. Водночас міський голова Новомосковська Сергій Резник пояснив, що зміна назви міста саме зараз неможлива.

Зараз у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про деколонізацію топонімії. Тобто пропонується заборонити назви географічних об’єктів, що пропагують і символізують державу-окупанта – російську федерацію.

Та навіть якщо цей законопроєкт не буде підтриманий народними депутатами, то питання – чи перейменовувати, чи залишити назву Новомосковська – все рівно підніматиметься, зазначив Резник. Але не зараз.

У Новомосковську, що на Дніпропетровщині, замислилися над перейменуванням міста - ФОТО“Чому не зараз? Це не може бути моє рішення чи рішення депутатського корпусу міста. Бо змінити назву вулиці і назву міста – це різні речі. Хоча б тому, що остаточне рішення в питанні перейменування міста приймає не міська, а Верховна Рада – за поданням міської ради.

Щодо подання міської ради, то я переконаний, що воно повинно базуватися на врахуванні думки широкого кола громадськості. І не лише користувачів соцмереж, а й тих, хто не користується гаджетами. Тут важливо почути думку максимально можливої кількості городян.

Я не хочу, щоб ми навіть починали процес визначення громадської думки без приблизно п’ятої-шостої частини населення міста, яке наразі виїхало в західні області країни й за кордон. І тим більше – без тих, хто зі зброєю в руках нас захищає”, – пояснив Резник.

Він також не виключає, що процес дерусифікації в Новомосковську охопить на додачу ще й назви деяких вулиць. Але все буде вирішуватися колегіально, з урахуванням думки жителів міста.

“Наше місто за свою багатовікову історію перейменовувалося не раз. Чому в його нинішній назві є згадка про москву, досі історики нам нічого так і не сказали. До речі, місто з точно такою ж назвою є в Тульській області росії. Тобто, ця назва не є унікальною і потребує додаткових роз’яснень, щоб пояснити, про яке саме місто йдеться.

Якщо більшість городян все ж висловиться за перейменування міста, тоді будемо визначатися з назвою. У якій формі ми це зробимо – подумаємо разом. Створимо компетентну комісію для узагальнення пропозицій, організуємо «круглі столи», публічні дискусії, опитування в соцмережах, опитування думки людей у дворах та на мікрорайонах тощо.

У будь-якому випадку це проходитиме демократично. Але після нашої перемоги.

А зараз кожному з нас є чим займатися. Зараз інші пріоритети”, – зазначив Резник.

Тим часом, місцеві мешканці вже вигадають нову назву міста: Новік, Новоселиця(стара козацька назва міста), Нова Самарь, Новосамарськ, Новодніпровськ та ін.