Нова хакерська атака на державні органи України замаскована під розсилку «президентського указу»

Нова хакерська атака на державні органи України замаскована під розсилку «президентського указу»

Нова кібератака хакерів на державні органи влади в Україні здійснюється за допомогою розсилання електронних листів із темою «Указ Президента України No 576/22 про безпрецедентні заходи безпеки». Держспецзв’язку попереджаю службовців про пильність.

Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку, попереджає про нову кібератаку на державні органи України.

Цього разу вона замаскована під розсилку листів з «президентським указом».

Листи містять вкладення у вигляді ISO-файлу майже з назвою: «Указ Президента України No 151 про безпрецедентні заходи безпеки.iso». У разі його відкриття комп’ютер буде уражено шкідливою програмою Meterpreter.

«Фахівці асоціюють активність  із хакерами, які нещодавно вже здійснювали кібератаки на державні організації України. Зокрема, розповсюджували небезпечні електронні листи з темою щодо маріупольської Азовсталі», – повідомляє Держспецзв’язку.

Раніше Держспецзв’язку попереджала про розсилання небезпечних листів з електронної пошти співробітника одного з державних органів України на тему COVID-19 з вкладенням зі шкідливими програмами.