Аграріям в Кам’янському районі обіцяють по 5-7 мільйонів гривень на сади й теплиці

Аграріям в Кам’янському районі обіцяють по 5-7 мільйонів гривень на сади й теплиці

В межах нового проєкту «єРобота» уряд затвердив програми безповоротних грантів для аграріїв України на створення садів і теплиць. Кожен аграрій Кам’янського району, готовий наперед внести 30% вартості свого проєкту, може отримати грант – 5-7 мільйонів гривень.

Автор: Валентин Фіголь.

Про новий інструмент підтримки аграріїв розповів Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України.

Так, за програмою часткової компенсації вартості створення теплиць розмір гранту становитиме від 5 до 7 млн грн. Як зазначив прем’єр-міністр, в уряді очікують десь 3 000 грантів на рік, а бюджет програми складе 7 млрд грн.

«Учасниками програми можуть бути як приватні підприємці, так і аграрні компанії й фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю на строк не менше 25 років», — зауважив Д. Шмигаль.

Глава уряду підкреслив, що кошти від гранту можна буде витратити на будівництво комплексу, закупівлю технічного обладнання для його роботи, закупівлю посівного матеріалу та добрив. Пропонується принцип співфінансування. Як повідомив прем’єр-міністр, для першої тисячі учасників 70% вартості проекту фінансує держава, а 30% — сам підприємець.

«Ми вивчили потреби та можливості наших аграріїв і вбачаємо, що програма буде дійсно успішною. Створення нових тепличних комплексів для вирощування овочів і фруктів сприятиме збільшенню нашого експорту та насиченню українського ринку якісними продуктами», — підкреслив пан Шмигаль.

Крім того, держава виділить 4 млрд грн на програму підтримки садівництва, ягідництва та виноградарства. За словами прем’єр-міністра, ідеться про часткову компенсацію вартості садів. Аграріям надаватиметься від 300 до 400 тисяч грн на 1 гектар садів — це, за підрахунками урядовців, близько 70% від середньої вартості висадки.

«Зараз ми говоримо про гранти для висадки 10 тисяч гектарів нових садів. Так само як і з теплицями, отримувачі грантів повинні мати або власну землю, або землю в користуванні щонайменше на 25 років. Кошти надаватимуться не готівкою, а на банківський рахунок для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, систем поливу, добрив тощо», — зауважив очільник Уряду.

«І як це працюватиме?..» – зацікавились обережні аграрії Кам’янського району в соцмережах.

«Ну, це нова історія, але теоретично це виглядає так, – відповів Павло Гузир, експерт-дорадник Міністерства економіки України. – Шукаєш ділянку, купуєш у власність або береш в оренду 25 років +, без землі, нікуди. Попередньо робиш аналіз ринку, що на ній робити, теплиця або садок, робиш бізнес-план, шукаєш агронома в штат чи аутсорс та постачальника на посів матеріали, полив, технологію тощо. Підсумовуєш все, 30% своїх грошей акумулюєш і гоу в відділення Ощадбанку з проєктом. Погоджуєш все. Отримуєш 70% коштів. Та витрачаєш їх безготівковим шляхом на проєкт згідно з кошторисом та потреб. І запускаєш бізнес. Будуєш. Садиш. Вирощуєш. Збираєш. Реалізовуєш. Заробляєш собі профіт, податки, робочі місця й зростання економіки та малого бізнесу загалом. Всі хеппі. Треба пробувати. І ти не маєш десь офіційно паралельно ще працювати».