Українці, які постраждали від російської агресії, можуть отримати компенсацію через Євросуд

Українці, які постраждали від російської агресії, можуть отримати компенсацію через Євросуд

Жертви російської агресії в Україні можуть через Європейський суд з прав людини отримати компенсацію від 5 до 30 тисяч євро. Відтепер це зробити простіше: запрацювала електронна платформа для спрощення звернення до ЄСПЛ.

Автор: Валентин Фіголь.

Підготувати заяву до Європейського суду з прав людини можна онлайн через електронну систему www.espl.com.ua. Про це розповіли фахівці Кам’янського центру з надання безоплатної правової допомоги.

На платформі наведено перелік ситуацій, які дають право звернутися до ЄСПЛ. Це – загибель родича, зруйноване житло, поранення, незаконне позбавлення волі, катування, зґвалтування чи насильницьке зникнення людини тощо.

Система спрощує подання заяви, бо вже містить усі необхідні поля для заповнення і орієнтує громадян, що саме потрібно вказати.

Щоб подати позов до ЄСПЛ, необхідно заповнити форму на сайті, завантажити необхідні документи, роздрукувати та надіслати заяву через Укрпошту. Також можна заповнити заяву за родича, якщо він не може подати її самостійно.

Необхідно подати заяву до Європейського суду з прав людини протягом чотирьох місяців від моменту, коли ви постраждали від російської агресії, проте не пізніше від 16 січня 2023 року.

Термін розгляду заяви може становити від одного року.

Електронну платформу для формування заяви до ЄСПЛ запущено швейцарсько-українською Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа, та Українською Гельсінською спілкою з прав людини.