Про безпеку рибальства у воєнний час нагадали рибалкам Кам’янського в Держводагентстві

Про безпеку рибальства у воєнний час нагадали рибалкам Кам’янського в Держводагентстві

Автор: Валентин Фіголь

«Безпека понад усе!» – нагадує рибалкам Кам’янського Державна агенція меліорації та водних ресурсів з нагоди початку рибальського сезону у воєнний час.

«Після завершення  весняно-літньої нерестової заборони на вилов водних біоресурсів, любителі риболовлі отримали можливість насолодитися своїм хобі. Проте, рибальський сезон в умовах війни має свої особливості, які необхідно враховувати, збираючись на риболовлю», – акцентують в Держводагентстві.

Окрім заборони на пересування маломірними плавзасобами на період дії воєнного стану обласними військовими адміністраціями та прикордонниками встановлюються й інші додаткові заборони.

«Йдете на водойму – перевірте завчасно повідомлення військової адміністрації щодо навігації або можливих інших обмежень для рибальства в умовах воєнного стану. Не наражайте на небезпеку себе та інших!» – зазначають рибоохоронці.

В Кам’янському районі військова адміністрація не встановлювала додаткових заборон та обмежень щодо аматорського рибальства – варто лише бути уважним до попереджень про замінування в районі з’їздів з мостів до водойм…

Охочим порибалити рибоохоронці нагадали: необхідно пам’ятати і про смертельну небезпеку від вибухонебезпечних предметів, на які можна наштовхнутися випадково біля річок, озер та інших водойм, особливо в місцях, де були бойові дії. Встановлення так званих вибухових «розтяжок», ретельно замаскованих ворогом вздовж доріг та стежок, між деревами, в кущах та іншій рослинності становить значну небезпеку.

Тому під час риболовлі треба бути украй обережними, не торкатися сторонніх речей, особливо схожих на вибухові пристрої, аби відпочинок не став трагедією. Про такі знахідки слід негайно повідомляти поліцію, ДСНС чи місцеву владу. Адже навіть після тривалого перебування у воді чи землі вони не втрачають здатність вибухати.

Також фахівці Держводагентства закликають рибалок: «…після відпочинку на водоймі, з вудкою чи без, берегова ділянка, на якій ви перебували, має залишитися чистою. Отже, будьте обережні та рибальте відповідально!».