Українцям розповіли, коли запрацюють накопичувальні пенсії

Українцям розповіли, коли запрацюють накопичувальні пенсії

Накопичувальна пенсійна система в Україні буде запущена після закінчення війни, розв’язаної Росією проти України. Про це повідомила перша заступниця міністра соціальної політики Дар’я Марчак.

Чиновниця зазначила, що згідно із законодавством, накопичувальна пенсійна система передбачає, що щомісяця із зарплати офіційно оформленого працівника вираховуватимуться невеликі суми, які поступово сформують запас коштів для виплати пенсій при досягненні пенсійного віку.

До початку повномасштабної агресії РФ проти України передбачалося, що нову систему пенсійних виплат запустять уже цього року.

Планувалося, що на початковому етапі запровадження накопичувальної пенсії в Україні не буде додаткових вирахувань із зарплати працівників. Усі відрахування до накопичувального фонду у розмірі 2% провадитиме його роботодавець вже з чинного ЄСВ(єдиного соціального внеску), а також держава.

“У перший рік 1% від вже сплачуваного ЄСВ відраховуватиметься роботодавцями до накопичувальної системи. І також один стимулювальний відсоток до цього доплачуватиме держава”, – пояснила Марчак.

Однак за бажання працівник зможе робити додаткові внески на майбутню пенсію.

Довідка: Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) – це той обов’язковий платіж, який здійснюється роботодавцями за своїх працівників при нарахуванні їм заробітної плати, винагород за цивільноправовими договорами (ЦПД), а також деяких інших виплат. Крім того, його ще й сплачують «за себе» фізособи-підприємці (ФОП).