У магазинах Дніпропетровщини можуть продавати отруйні кукурудзяні чипси

У магазинах Дніпропетровщини можуть продавати отруйні кукурудзяні чипси

У торгових мережах Дніпропетровщини можуть продаватися кукурудзяні чипси, експортовані з Німеччини, в яких Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів було виявлено тропанові алкалоїди.

Про це попередили в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області

«Від Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшло інформаційне повідомлення, отримане системою швидкого оповіщення, щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) стосовно виявлення тропанових алкалоїдів у кукурудзяних чипсах, що експортувалися з Німеччини (виробник: Alnatura Produktions – und Handels GmbH, Germany) до України (отримувач: ТОВ «БЮРО ВИН», вул. Мечникова, 9, м. Київ, 01021; ТОВ «ТС Плюс», вул. Краснова, 27, м. Київ, 03115)» – зазначається у повідомлення Держпродспоживслужби.

При виявленні даного продукту в обігу просять терміново повідомляти Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області за телефоном (099) 723 16 99.

Також служба звернулась до операторів ринку, які здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучити її з обігу, а також у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

У магазинах Дніпропетровщини можуть продавати отруйні кукурудзяні чипси - ФОТО

Довідка:

Тропанові алкалоїди– це природні рослинні сполуки, які містяться в рослинах родини Пасльонові (беладона, дурман, блекота, скополія тощо). Відомо понад 200 різних тропанових алкалоїдів. Рослини утворюють тропанові алкалоїди, щоб захиститися від хижаків (наприклад, комах). Ці алкалоїди також токсичні для людини.

Симптоми отруєння можуть виникнути порівняно швидко – через 5-30 хвилин. Основні симптоми отруєння: сухість слизових оболонок (зменшене слиновиділення, сухість у роті), сухість і почервоніння шкіри, можливо розширення зіниць, сонливість, у більшій кількості – затуманення зору, серцебиття, дезорієнтація та галюцинації. Тропанові алкалоїди не мають довгострокового ефекту.