На Дніпропетровщині з початку війни зросла кількість паліативних пацієнтів

На Дніпропетровщині з початку війни зросла кількість паліативних пацієнтів

У Дніпропетровському обласному реєстрі паліативних хворих сьогодні понад 10 тис. пацієнтів, серед яких більш як 500 це діти. З початком війни їх число збільшилося на 15-20% через переселенців. Про це розповів головний позаштатний спеціаліст з паліативної допомоги департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОВА Юрій Криничний. 

Паліативна допомога — це вид медичної допомоги для людей із серйозними хворобами. Завданням цього типу допомоги є полегшити симптоми та зменшити страждання від серйозної хвороби. Мета — покращити якість життя як пацієнта, так і сім’ї, рідних та близьких.

«В Україні паліативна медицина базується спочатку на первинній ланці. Це коли людині надається допомога за місцем проживання. За необхідності залучаються фахівці паліативних мобільних бригад, які коригують лікування. Якщо вдома неможливо надати всеосяжну допомогу, такі пацієнти госпіталізуються», – пояснив Юрій Криничний.

Загалом в області понад 70 центрів первинної паліативної допомоги та 53 мобільні бригади. Стаціонарно таких пацієнтів приймають у 43 медичних закладах.

«У регіоні є реєстр паліативних хворих. У ньому понад 10 тис. пацієнтів, серед яких і більш як 500 дітей. З початком війни їх число збільшилося на 15-20%. Це за рахунок переселенців», – розповів Криничний.

За його словами, раніше ця допомога була для людей з онкологією. Зараз вона надається всім пацієнтам, котрі страждають на захворювання, що провокують передчасну смерть. Наприклад, серцево-судинні проблеми та наслідки інсультів.

«Цей вид допомоги безоплатний, – зазначив Юрій Криничний. – Як правило, пацієнта  госпіталізують для корекції больового синдрому або боротьби з пролежнями».

Він додав, термін перебування у паліативному закладі не визначений. Він залежить від медичних показників або від бажання самого пацієнта.