В Україні заборонили до застосування 35 лікарських засобів, виробник яких розташований у РФ

В Україні заборонили до застосування 35 лікарських засобів, виробник яких розташований у РФ

Щоб «не спонсорувати тероризм» у МОЗ прийняли рішення про тимчасову заборону 35 лікарських засобів через те, що вони виробляються за участі суб’єкта господарювання, розташованого на території РФ. Це медпрепарати, заявником яких є компанія ВАТ «Гедеон Ріхтер» (Угорщина), повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України. 

Наразі в Україні достатньо аналогів тих препаратів, ліцензія яких підлягає відкликанню. Тож громадяни будуть забезпечені необхідними лікарськими засобами.

«Ми маємо тиснути на ворога за всіма фронтами. Неприпустимо спонсорувати тероризм та продовжувати купляти ліки, фінансуючи тим самим країну-агресора, яка витрачає ці кошти на ракети й дрони камікадзе, що летять на нашу землю, – зазначив перший заступник міністра охорони здоровʼя Олександр Комаріда.

Заступник міністра  також додав, що критерії, відповідно до яких ухвалюються рішення про відкликання ліцензій, є максимально прозорими та рівними.

Рішення прийняте відповідно до наказу МОЗ від 08.09.2022 № 1624 «Про Комісію Міністерства охорони здоров’я України з припинення дії реєстраційного посвідчення», Порядку припинення дії реєстраційного посвідчення на лікарський засіб та Положення про Комісію Міністерства охорони здоров’я України з припинення дії реєстраційного посвідчення на лікарський засіб, затверджених наказом МОЗ України від 05.08.2020 № 1801 «Про затвердження Порядку припинення дії реєстраційного посвідчення на лікарський засіб та Положення про Комісію Міністерства охорони здоров’я України з припинення дії реєстраційного посвідчення на лікарський засіб», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 жовтня 2020 р. за № 1062/35345.

Перелік тимчасово заборонених лікарських засобів та відповідні аналоги є на сайті МОЗ.