Декілька щеплень в один день: безпечно чи ні

Декілька щеплень в один день: безпечно чи ні

Комбінування вакцин від кількох хвороб є безпечною та поширеною практикою. У Центрі громадського здоров’я України розповіли, які види щеплень можна безпечно поєднувати.

Комбінації вакцин зазвичай має підбирати сімейний лікар або педіатр індивідуально.

Важливим орієнтиром для цього є типи вакцин (живі та інактивовані), вік пацієнта та загальний стан здоров’я.

“Якщо глянути на схему Національного календаря профілактичних щеплень, то ми побачимо, що деякі захворювання профілактуються одночасно.

Наприклад, у два місяці дитина має отримати вакцини проти дифтерії та правця, кашлюка, поліомієліту, гепатиту B та хіб-інфекції”, – зазначають у ЦГЗ.

Поєднання щеплень на додачу має ряд переваг, оскільки на додачу до імунізації, дитині доведеться менше відвідувати лікаря, а батьки заощадять час.

Однак для поєднання за один візит календарних та рекомендованих щеплень можливе лише з рекомендації лікаря.

Так само можна поєднувати й вакцини проти грипу та COVID-19 для дорослих та дітей.

Зокрема щеплення проти COVID-19 можна робити одночасно з неживою вакциною проти грипу під час одного візиту у різні кінцівки.

Також поєднують щеплення проти дифтерії та правця, щеплення від яких розпочинають ще у ранньому дитячому віці й продовжують надалі кожні 10 років.

Однак у разі, якщо ви плануєте зробити щеплення проти правця та дифтерії й проти COVID-19, слід дотримуватись проміжку у щонайменше два тижні після консультації з сімейним лікарем.