Як отримати виплати померлого родича, якщо немає свідоцтва про смерть

Як отримати виплати померлого родича, якщо немає свідоцтва про смерть

Через війну та ворожі атаки українці часто втрачають своїх близьких і не завжди можуть отримати свідчення про смерть. У Пенсійному фонді розповіли, як треба діяти людям у таких ситуаціях, пише «Парламент.UA».

Згідно зі статтею 52 закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» сума пенсії, яка належала пенсіонеру, що помер, виплачується членам його сім’ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті.

У тому числі сума пенсії виплачується непрацездатним членам сім’ї (зазначено у частині другій статті 36 цього закону), які перебували на його утриманні, незалежно від того, чи проживали вони разом із померлим пенсіонером чи не проживали.

У разі відсутності медичного висновку про причину смерті або медичної довідки, в якій констатується факт смерті та неможливості надання даних документів у відділ державної реєстрації актів цивільного стану для проведення державної реєстрації смерті, справа про встановлення юридичного факту смерті вирішується у судовому порядку (наказ Міністерства юстиції України “Про затвердження Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні” від 18.10.2000 р. № 52/5, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 18.10.2000 р. за № 719/4940).

Члени сім’ї повинні звернутися за виплатою суми пенсії загиблого пенсіонера протягом шести місяців з дня відкриття спадщини, тобто після того, як спадкоємцем подано заяву про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори.

У разі звернення кількох членів сім’ї, які мають право на отримання суми пенсії, належна їм сума пенсії ділиться між ними порівну.

У разі відсутності членів сім’ї або у разі не звернення ними за виплатою зазначеної суми у встановлений строк, сума пенсії, яка належала пенсіонеру і залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю, входить до складу спадщини.