FilmUA представив мініфільм про хореографиню Броніславу Ніжинську

FilmUA представив мініфільм про хореографиню Броніславу Ніжинську

З’явилась нова серія проєкту “Загублені імена”, присвячена балетмейстерці Броніславі Ніжинській, життя якої тісно було переплетено з Україною. За свою кар’єру вона створила понад 70 балетних постановок, найвідомішою з яких стала вистава «Блакитний експрес» за сценарієм Жана Кокто. Костюми для танцівників цієї постановки розробляла Коко Шанель, а частину декорацій – Пабло Пікассо. Про мініфільм, присвячений хореографині, розповідає Держкіно.

Хореографиня фундаментально змінила філософію та естетику модерного танцю й неабияк вплинула на історію балетного мистецтва України.

“Броніслава розробила новий напрям у модерн-балеті — конструктивізм. Вона ставила номери без музики, а класичні балети сміливо доповнювала акробатичними трюками, залучала до своїх постановок київських художників-авангардистів”, – йдеться в повідомленні.

Один із найбільш плідних періодів свого життя провела в Києві. Спочатку відкрила балетну “Школу руху”, одним із її учнів був інший відомий киянин Серж Лифар, чиє ім’я також ввійшло в історію танцю.

У 1915-1918 роках спільно з чоловіком Ніжинська керувала балетною трупою Київської опери, яка у часи Української Держави називалася “Український театр драми та опери”. Після еміграції до Франції у 1928 році, через 10 років вона переїхала до Штатів, де відкрила балетну школу і розпочала викладацьку діяльність.