Володарем Букерівської премії цього року став письменник зі Шрі-Ланки

Володарем Букерівської премії цього року став письменник зі Шрі-Ланки

Володарем Букерівської цьогорічної премії став Шехан Карунтілака за роман «Сім місяців Маалі Алмейди». Він став другим письменником зі Шрі-Ланки, нагородженим Букером, повідомляється на сайті нагороди.

«Що особливо сподобалося суддям у «Семи місяцях Маалі Алмейди», так це амбітність масштабу та весела зухвалість оповідальних прийомів. Цей метафізичний трилер, нуар потойбіччя, розчиняє межі не лише різних жанрів, а й життя і смерті, тіла, і духу, сходу і заходу», – заявив голова цьогорічного журі Ніл МакГрегор.

Шехан Карунтілака – один з найвідоміших авторів Шрі-Ланки. Він вийшов на світову літературну сцену у 2011 році, коли отримав Книжкову премію Співдружності, DSL та премію Гратьєна за свій дебютний роман «Китаєць».

Роман-переможець розповідає про військового фотографа Маалі Алмейду, який був убитий і опритомнів у загадковому місці, схожому на «божественний візовий центр». Він гадки не має, хто його вбив, але навіть у потойбічному світі його час закінчується. У Алмейди є «сім місяців» на те, щоб привести чоловіка і жінку, яких він любить найбільше, до схованки з фотографіями, «які вразять Шрі-Ланку». Події роману відбуваються під час громадянської війни на Шрі-Ланці.