Аналітики порахували скільки Україна втратила житлового фонду, об’єктів інфраструктури та бізнесу

Аналітики порахували скільки Україна втратила житлового фонду, об’єктів інфраструктури та бізнесу

Збитки України від війни, що веде Росія на нашій території, зросли до 127 млрд доларів. Лише за літо Росія завдала збитків на понад 31 млрд доларів. Про це йдеться у звіті проєкту KSE Institute “Росія заплатить”. 

Збитки №1

Зазначається, що на найбільшу суму пошкоджено житловий фонд — 39.7% або 50,5 млрд дол. З початку червня такі збитки зросли на 11,2 млрд доларів.

Загалом за останніми даними пошкоджено та зруйновано 135,8 тис. приватних та багатоквартирних будинків. За літо кількість пошкоджених будинків зросла на 15 тисяч. Загальна площа пошкоджених або зруйнованих об’єктів становить 74,1 млн кв. м, або 7,3% від житлового фонду країни.

Збитки №2

На другому місці за збитками сфера інфраструктури — 27.7% або 35,3 млрд доларів, з яких 26,6 млрд доларів — внаслідок прямого руйнування доріг та 4,3 млрд доларів — збитки залізниці.

Збитки №3

Втрати активів бізнесу становлять щонайменше 9,9 млрд доларів і продовжують зростати – це третя за величиною стаття збитків інфраструктури. В розрізі галузей найбільше постраждала металургія.

Загалом від початку війни пошкоджено або зруйновано щонайменше 412 підприємств, з яких 64 — це великі та середні підприємства. Очікується, що це число може бути вищим, оскільки наразі відсутня повна інформація про стан українських підприємств, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях.

Збитки №4

Збитки, завдані освітній інфраструктурі України, оцінюються у 6,95 млрд доларів. Ця сума зросла як через збільшення кількості пошкоджених та зруйнованих обʼєктів, так і завдяки розширенню переліку обʼєктів освітньої інфраструктури.

Внаслідок бойових дій зруйновано вже щонайменше 810 та пошкоджено 1639 об’єктів освітньої інфраструктури. Найбільшу кількість зруйнованих освітніх закладів зафіксовано в Донецькій, Харківській, Луганській та Київській областях.

З лютого і по вересень російські окупанти пошкодили, зруйнували або захопили щонайменше 616 адмінбудівель, 978 медзакладів, з яких 24 приватні заклади охорони здоровʼя, 1270 шкіл, 786 дитсадків, 775 обʼєктів культури, 80 релігійних споруд, 149 закладів туризму та 153 спортивні обʼєкти, 2910 торговельний точок, 19 аеропортів і цивільних аеродромів, 110 залізничних вокзалів і станцій, 315 мостів і мостових переходів державного, місцевого або комунального значення, 10 ТЕЦ, 322 котельні.