У Кам’янському пройдуть Дні сталої енергії

У Кам’янському пройдуть Дні сталої енергії

У квітні 2021 року Кам’янська міська рада подовжила свою участь в європейській ініціативі «Угода мерів по клімату та енергії» та взяла на себе добровільні зобов’язання скоротити на своїй території викиди CO2 (та, за можливості, інших парникових газів) щонайменше на 30% до 2030 року внаслідок заходів з підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії, а також підвищувати стійкість шляхом адаптації до наслідків зміни клімату.

Привернення уваги до теми ефективного використання енергії

Ця ініціатива спирається на сильні сторони всесвітнього руху багатьох зацікавлених сторін і технічну та методологічну підтримку, яку пропонують спеціальні офіси.

Одним із Положень Угоди мерів є проведення Днів сталої енергії.

Мета Днів сталої енергії – це привернення уваги та підвищення проінформованості місцевих громад стосовно сучасних способів ощадного й ефективного використання енергії та ширшого залучення відновних джерел енергії в напрямку загальноєвропейської політики протидії глобальній зміні клімату.

Проведення різноманітних заходів, розрахованих на різні аудиторії, має сприяти утвердженню в масовій свідомості переконання, що сталі енергетичні технології, моделі поведінки й управлінські рішення не лише економічно вигідні й корисні для природного довкілля, але й цілком досяжні та життєздатні. Це чудова нагода познайомити широку аудиторію з кращими місцевими, національними та закордонними напрацюваннями у цій сфері, відкрити для себе нові ідеї, зав’язати нові ділові знайомства. Захід, на якому кожен може продемонструвати власні досягнення та розповісти про подальші кроки на шляху до енергетичної самодостатності.

Дні сталої енергії у навчальних закладах

Наразі суворі умови війни, яку російський агресор веде проти України, диктують власні правила. І тема енергоощадження актуальна та важлива, як ніколи раніше. Зараз кожна людина повинна думати про збереження енергоресурсів у своєму побуті та навкруги.

Щороку восени, з 2015 року, в Кам’янському традиційно проводяться Дні сталої енергії. У цьому році через воєнний стан Дні сталої енергії у Кам’янському будуть відбуватися в онлайн форматі з 24 по 30 жовтня
2022 року.

У рамках цього заходу в навчальних закладах міста будуть організовані практичні заняття з виготовлення символів енергоощадження «Економія енергії в моєму будинку – це мій особистий внесок у зміцнення енергетичної безпеки України», на базі комунального закладу «Гімназія 4» Кам’янської міської ради планується проведення дискусійного клубу «Відновлювальні та альтернативні джерела енергії», бібліотеки закладів освіти організовують цікаві книжкові виставки «Чиста енергія. Чисте життя», в онлайн форматі адміністраціями закладів вищої освіти буде проведено анкетування учнів з питань енергоефективності та енергоощадження «Чи вмієте ви берегти електроенергію?», також заклади вищої освіти планують провести конкурс постерів «Збережи енергію – зупини зміну клімату».

Адміністрація закладу техніко-економічного коледжу ДДТУ планує проводити фотомарафон «Друге життя побутових відходів», комунальним закладом «Дитячий екологічний центр» Кам’янської міської ради заплановано проведення екологічного онлайн квесту для учнів 4-6 класів та вихованців позашкільної освіти «Збережемо енергію Землі разом».

Комунальним закладом «Ліцей №13» Кам’янської міської ради планується цікавий соціальний проєкт «Збережемо енергію разом», де учні початкових класів будуть створювати лепбуки «10 порад як зберегти тепло в оселі».

Серед молоді міста буде проведено майстер-клас «Критичне мислення: застосування стратегії та процедури критичного мислення для розв’язування проблемних задач при підготовці молодших спеціалістів в галузь знань «Електрична інженерія». Також на базі Придніпровського державного металургійного коледжу планується відкрите практичне заняття «Характеристика електродвигуна змінного струму» та проведення екогодин «До природи – з чистим серцем».

Конкурс дитячих малюнків, фотоконкурс та вікторина

Міською радою на сторінці у фейсбуку «Дні сталої енергії в Кам’янському» (https://www.facebook.com/EnergyDayKamianske) в рамках заходу буде проведено конкурс дитячого малюнку «Енергоефективність в моєму домі».

Метою конкурсу є показати, що Кам’янська територіальна громада – енергоефективна громада та її мешканці прагнуть зменшити споживання енергії у своєму побуті.

Участь у конкурсі можуть взяти діти та учні шкіл з усієї громади. Основною вимогою до малюнка є вміст елементів, пов’язаних з побутом у власному будинку. Такими можуть бути зображення альтернативних та відновлювальних джерел енергії, енергоефективних заходів, прикладів заощадження води, електроенергії, природного газу, утеплення будинку і т.д.

У Кам’янському пройдуть Дні сталої енергії - ФОТО

Для того, щоб взяти участь у конкурсі, необхідно сфотографувати / відсканувати свій малюнок, до 30 жовтня 2022 року (включно) надіслати на електронну адресу [email protected]. До малюнку варто додати короткий опис, прізвище та ім’я автора із зазначенням кількості повних років.

Кожен малюнок буде розміщено на сторінці, де за них можна буде проголосувати. Кращі малюнки будуть відзначені.

Також є можливість взяти участь у фотоконкурсі «Енергозбереження – з мрії в реальність». Для цього потрібно буде виконати декілька легких кроків: зробити фото на тематику енергоощадження (наприклад: енергозбереження в повсякденному житті, альтернативні джерела енергії), надіслати фото на електронну адресу [email protected] (для листування просимо використовувати українські поштові сервіси). Фото буде розміщено для голосування на сторінці «Дні сталої енергії в Кам’янському» протягом трьох днів з 31 жовтня по 2 листопада 2022 року. За кількістю «лайків» буде обрано 5 переможців конкурсу (більш детальна інформація буде розміщена на зазначеній сторінці).

Щодня на сторінці «Дні сталої енергії в Кам’янському» охочі зможуть взяти участь в вікторині-грі «Споживай енергію розумно». Кожен з охочих зможе зрозуміти чи енергоефективний у нього побут, як можна скоротити витрати та зекономити на комунальних послугах, виконуючи прості правила. Кожен, хто відповість вірно на легкі, але корисні питання зможе отримати енергоефективні призи.

Мета проведення заходів – привернення уваги суспільства, зокрема дітей та їх батьків, до наявних проблем у сфері енергоощадження та охорони довкілля, популяризація енергоефективного способу життя, формування свідомості, направленої на шанобливе та економне ставлення енергетичних ресурсів, сформувати у себе культуру споживання енергоресурсів.

Попри війну, кожен кам’янчанин може використовувати енергію усвідомлено та на власному прикладі показати іншим містам що таке енергоефективна громада.

Бережемо енергію – збережемо Україну!

За матеріалами відділу муніципального енергоменеджменту департаменту економічного розвитку Кам’янської міської ради