Як камянчанам захистити персональні дані і не стати пособником ворога

Як камянчанам захистити персональні дані і не стати пособником ворога

Особиста інформація може потрапити до рук ворога, тому дуже важливо подбати про кібергігієну. З початку війни в області затримали понад 1800 підозрюваних у пособництві ворогу. Як захистити особисті дані і не стати помічником російських загарбників, розказали під час брифінгу в Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

«Закликаю мешканців області дотримувати правил кібергігієни. Це необхідно, щоб уникнути втручання сторонніх програм у ваші пристрої і «зливу» персональної інформації. Є декілька важливих порад, які захистять ваші дані», – зазначив заступник голови Дніпропетровської ОВА Іван Начовний.

Потрібно подбати про якість паролю. Збільшити його до 8-12 символів. «Слабкі» паролі з простих комбінацій дуже легко зламати, додав він.

Іван Начовний також порадив використовувати двофакторну автентифікацію. Вона є в усіх месенджерах і соціальних мережах. Це додаткове підтвердження входу з іншого пристрою.

За його словаи, потрібно робити регулярне резервне копіювання найбільш цінної інформації, аналізувати додатки, деякі з них мають приховані функції. Треба насторожитись, якщо додаток для перегляду тексту запитує доступ до фотографій, геолокацію.

Різноманітні тести «Яка ви тваринка» зроблені для того, щоб збирати персональні дані користувачів, наголосив Іван Начовний. Деякі з них зберігають паролі до облікових записів.

«Не переходьте за сумнівними посиланнями навіть від близьких друзів. Дізнайтеся в іншому месенджері або зателефонуйте, чи дійсно посилання надіслав ваш знайомий. При недостатньому захисті ваші дані можуть потрапити не тільки до зловмисників, а й до рук ворога і агентів російських загарбників, – зазначив Начовний.

«Ворог має доступ до месенджерів. Тому не можна пересилати фотографії та відео прильотів, переміщення техніки та іншу критичну інформацію навіть близьким людям. Якщо ці дані отримає російський загарбник, ви ненавмисно станете пособником», – зазначив заступник начальника Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області Володимир Богоніс.

За пересилання фотографій, відео, зйомку об’єктів критичної інфраструктури, військових об’єктів, роботи протиповітряної оборони можуть притягнути до кримінальної відповідальності. Ненавмисний «злив» важливої інформації також карається.

«Якщо помітили підозрілу людину, дзвоніть за номером 102 або пишіть у чат-бот СБУ «Знайди зрадника» в Telegram. Вкажіть місце, час, інформацію про підозрілу людину. Фотографувати або знімати на відео підозрюваного не потрібно», – повідомив Богоніс

«Диверсанти та пособники можуть бути озброєними. Тому не варто їх самостійно затримувати. Краще викликати поліцію», – додав правоохоронець.

За його словами, з початку війни в області затримали понад 1800 підозрюваних у пособництві ворогу.