У лікарнях Кам’янського з’являться посади психотерапевта та клінічного психолога

У лікарнях Кам’янського з’являться посади психотерапевта та клінічного психолога

Автор: Валентин Фіголь

За наказом Міністерства охорони здоров’я України в лікарнях по всій країні відтепер з’являться посади психотерапевта та клінічного психолога. Таким чином у Міністерстві планують підсилити мультидисциплінарні команди професіоналами у галузі психології.

Наказом МОЗ від 30.09.2022 № 1782 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28 жовтня 2002 року № 385» до Переліку посад професіоналів із вищою немедичною освітою включено посади «клінічний психолог» та «психотерапевт». Про це повідомив Відокремлений структурний підрозділ «Кам’янський районний відділ ДУ «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

«Міністерство підсилило професіоналами у галузі психології мультидисциплінарні команди, що надають реабілітаційну та медичну, в тому числі паліативну, допомогу», – коментують медики рішення МОЗу.

Передбачається, що до роботи на посаді «клінічний психолог» допускаються особи, які здобули ступінь магістра (спеціаліста) за спеціальністю «Психологія», за умовою до 1 січня 2026 року пройти спеціалізацію за фахом «Клінічна психологія».

Особа, яка працевлаштована на посаду психолога або практичного психолога закладу охорони здоров’я до 1 січня 2023 року, має стаж роботи у системі охорони здоров’я понад 5 років може переводитися на посаду «клінічний психолог». Такий фахівець має право до 1 січня 2026 року пройти спеціалізацію за фахом «Клінічна психологія» зі скороченим терміном підготовки, що визначається закладом вищої (післядипломної) освіти в кожному випадку окремо і може становити від одного до трьох місяців.

До роботи на посаді «психотерапевт» допускаються особи, які здобули ступінь магістра (спеціаліста) за спеціальністю «Психологія» та пройшли спеціалізацію за фахом «Клінічна психологія» з наступною спеціалізацією за фахом «Психотерапія».

Впровадження посад «клінічний психолог» та «психотерапевт» відбулося також у рамках реалізації Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.

Нагадаємо, що психологічна допомога, яку надаватимуть відповідні професіонали, включена до Класифікатора медичних інтервенцій НК 026:2021 та є складовою реабілітаційної й паліативної допомоги, що визначено Законом України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» та Порядком надання паліативної допомоги, затвердженим наказом МОЗ від 04.06.2020 № 1308.