Каратисти з Кам’янського опановували техніку захисту в екстремальних умовах

Каратисти з Кам’янського опановували техніку захисту в екстремальних умовах

Автор: Валентин Фіголь

Битись в екстремальних умовах, «по-вуличному», вчились каратисти федерації Кіокушин-кан на семінарі, який відбувся днями в Кам’янському. Подробиці про семінар із прикладної техніки Кіокушин-кан карате розповів Євген Колішевський, керівник Кам’янської федерації цього виду єдиноборств.

Семінар пройшов з ініціативи Кам’янської федерації Кіокушин-кан карате під керівництвом національного представника міжнародної організації Кіокушин-кан карате та технічного експерта – шихана Андрія Щиголева (5-й дан).

Техніка ура-вадза (захоплення та звільнення від захоплень) та наге-вадза (кидкова техніка) у Кіокушин-кан карате є факультативною. Прикладна техніка не застосовується на змаганнях, але є невіддільною частиною загальної програми навчання Кіокушин-кан карате. Ця техніка зазвичай демонструється на показових виступах та ефективно застосовується в повсякденному житті в екстремальних ситуаціях.

«Ми давно помітили, що вихованці з цікавістю вивчають прикладну техніку Кіокушин-кан карате, однак для того, щоб її можна було включити до тренувального процесу, необхідно мати у спортивному залі спеціальне м’яке покриття (татамі). Татамі є дорогим задоволенням, багато шкіл не мають можливості купувати його самостійно. У секціях, які працюють на базі шкіл, татамі купуються коштом батьківських внесків, це дає можливість проводити не тільки цікаві тренування, а й заняття з фізичної культури», – розповів Є. Колішевський.

«Наявність у програмі вивчення Кіокушин-кан карате прикладної техніки ура-вадза та наге-вадза є важливою відмінністю від інших споріднених стилів карате, більшість з яких є спортивними версіями. Кіокушин-кан карате – це повноцінна система бойової підготовки, яка включає як змагальну техніку, так і прикладну», – пояснив Андрій Щиголев, національний представник міжнародної організації кіокушин-кан карате, керівник Дніпровського бранча.

Каратисти з Кам'янського опановували техніку захисту в екстремальних умовах - ФОТОКаратисти з Кам'янського опановували техніку захисту в екстремальних умовах - ФОТО