У Раді пропонують запровадити нові штрафи для пішоходів

У Раді пропонують запровадити нові штрафи для пішоходів

У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт №8156 щодо нових штрафів для пішоходів. В ньому йде мова про введення покарання за пересування вночі проїзною частиною або узбіччям без світловідбивних елементів.

Пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пересування пішоходами проїзною частиною або узбіччям у темну пору доби чи в умовах недостатньої видимості без використання світловідбивних 2 елементів (стрічки, наклейки, жилету тощо) або одягу, який має світловідбивні елементи.

Згідно з документом, такі правопорушення тягнуть за собою попередження або накладення штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 гривня).

Як зазначається в пояснювальній записці до проєкту, з 2020 року передбачено, що, у темну пору доби пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світловідбивні елементи. Однак на сьогодні відсутня норма, яка б передбачала адміністративну відповідальність.

“Зважаючи на це, пішоходи нехтують дотриманням Правил дорожнього руху, що не сприяє попередженню та запобіганню дорожньо-транспортних пригод, спричинених неможливістю водіями у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості розпізнати пішоходів”, – йдеться в документі.

За статистикою, саме низька видимість пішоходів у темний час доби (особливо в осінньо-зимовий період) є однією з найпоширеніших причин ДТП з фатальними наслідками в Україні, вважають автори проєкту.