Креативна кам’янчанка отримала грант від держави завдяки програмі «єРобота»

Креативна кам’янчанка отримала грант від держави завдяки програмі «єРобота»

Автор: Валентин Фіголь

Кам’янчанка Дар’я Ланцута – засновниця українського видавництва «LANTSUTA», яке створює та видає власні проєкти коміксів. Дар’я одна з тих підприємців, які отримали державний грант в рамках програми «єРобота». Про її досвід участі в програмі розповіли фахівці Кам’янського міського центру зайнятості.

Державна програма «єРобота» має попит не тільки серед підприємців-початківців, а й серед досвідчених бізнесменів, які бажають розвивати власну справу та набувати ще більшого досвіду. В цьому переконалась креативна кам’янчанка, яка отримала грант від держави.

Дар’я Ланцута – засновниця українського видавництва «LANTSUTA», яке створює та видає власні проєкти коміксів. До речі, українські серії коміксів Фаетон та Фортунці стали переможцями конкурсу «Кращій дитячий комікс» на Міжнародному книжковому «Форумі видавців» у 2022 році.

Креативна кам’янчанка отримала грант від держави завдяки програмі «єРобота» - ФОТО

Дар’я вже мала успішний власний бізнес, але хотіла розширити виробництво та почати співпрацю з іншими творчими проєктами, тому не вагаючись подала заявку на отримання мікрогранту на порталі «Дія».

Маючи досвід ведення бізнесу, складання бізнес-плану та його захист не викликали труднощів у підприємниці. Отримавши позитивне рішення від Державного центру зайнятості, незабаром отримала і 250 тисяч гривень мікрогранту на рахунок.

На отримані кошти підприємниця закуповує обладнання та сировину. Наразі Дар’я працевлаштувала двох людей на вакансії головного редактора та художнього редактора, адже головна умова отримання мікрогранту – створення робочих місць.

В планах Дар’ї взяти участь у створенні закордонних проєктів коміксів LEGO, серед яких: Ninjago, Avengers MARVEL, Batman DC, StarWars DISNEY, а також видання власних коміксів пригодницького та фентезійного жанрів.

«Попри війну і складнощі з розвитком бізнесу, учасники програми «єРобота» готові до боротьби на економічному фронті. Історія Дар’ї є яскравим прикладом того, як важливо підтримувати та розвивати українське видавництво, видаючи самобутній продукт!» – коментують приклад фахівці Центру зайнятості. – Нагадуємо, що нині продовжується приймання заявок на отримання мікрогрантів. Подати документи можна через портал ДІЯ: https://cutt.ly/zK4JT3k».

Перед подачею заяви фахівці радять уважно ознайомитися з Постановою КМУ №738 від 21.06.2022 (зі змінами), згідно з якою реалізується видача мікрогрантів.