Про ризики татуювання попереджають лікарі Кам’янського

Про ризики татуювання попереджають лікарі Кам’янського

Про ризики для здоров’я, пов’язані з нанесенням татуювання, попереджають лікарі Центру здоров’я та медицини спорту Кам’янського.

Перед тим як зробити тату, варто добре все виважити, щоб процедура, яка досить болюча та травматична, не причинила шкоду здоров’ю. Про це нагадали фахівці КЗОЗ КМР «Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту».

Якщо у вас є хронічні захворювання – проконсультуйтесь з лікарем. Він підкаже, чи не може втручання у шкірний покрив вплинути на перебіг хвороби та спричинити рецидив. Варто бути обережними людям, у яких є явні проблеми зі шкірою, велика кількість родимок, папіломи. Цукровий діабет, псоріаз та алергічний дерматит – протипоказання для татуювання. Також не рекомендують робити тату в період вагітності та лактації, при застуді та в стані алкогольного сп’яніння. Алкоголь не варто вживати і під час загоєння. Тому що він впливає на згортання крові. Інакше кажучи, татуювання буде гоїтися довго і важко, що загрожує втратою якості. Не варто пити й ліки, що розріджують кров (наприклад, аспірин). Це призведе до того ж ефекту. Якщо боїтеся болю, краще скористатися анальгетичними кремами або спреями.

Татуювання – загроза інфікування, наприклад, гепатитом та СНІДом. Таке трапляється, коли майстер використовує неодноразові голки та не дотримується стерилізації.

У салоні повинна бути стерильна чистота та порядок. Не соромтеся запитувати про те, що цікавить.

Татуювання – не косметична процедура. Голки ушкоджують верхній шар шкіри. Фактично це глибокі подряпини. Саме тому важливо знати, як доглядати за тату, адже від цього залежить не лише зовнішній вигляд малюнку, а і нормальне загоєння та здоров’я в цілому.

Швидке та успішне загоєння рани – це 50% роботи майстра та 50% вашої самовіддачі. Найкраще після нанесення тату кілька днів провести вдома. В цей період татуювання найбільш вразливе до сонячного світла. До того ж важливо не допустити потрапляння інфекції в кров, а для цього потрібно правильно і своєчасно обробляти поверхню. Та й існує великий ризик пошкодження малюнка навіть від простого тертя шкіри з одягом. Необхідно виконувати всі рекомендації по догляду за тату, які надасть майстер.

Після нанесення татуювання шкіра набрякає, червоніє і це цілком нормальна реакція організму на травму.

Однак, непокоїтися варто, якщо:

– протягом декількох днів після нанесення татуювання тримається підвищена температура;

– больові відчуття посилюються;

– набряк поширюється за зону татуювання;

– з’явився неприємний запах від тату, гнійні виділення, висип.

В такому разі важливо не займатися самолікуванням, а якомога швидше звернутися до лікаря за допомогою.

Якщо тату загоїлось, це не означає що тепер можна ним не перейматись.

Є декілька правил постійного догляду, які не менш важливі:

– перебуваючи на сонці (якщо тату не заховане під одягом) наносьте на нього протисонцевий крем із SPF не менше 30, щоб зберегти пігмент насиченим якомога довше;

– регулярно зволожуйте шкіру: чим кращим буде стан шкіри, тим кращий вигляд матиме ваше тату;

– пийте достатньо води: причини ті ж, що і в попередньому пункті.