Прогулянки це найкращі ліки для людини, нагадують лікарі мешканцям Кам’янського

Прогулянки це найкращі ліки для людини, нагадують лікарі мешканцям Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь.

Звичайні прогулянки корисні для здоров’я і можуть бути ефективним засобом самооздоровлення. Про це мешканцям міста нагадали лікарі Кам’янського медичного центру здоров’я та медицини спорту.

«Прогулянка – це найкращі ліки для людини», – цей вислів приписують античному лікарю Гіппократу. Сучасні фахівці схильні вважати: якщо поєднати регулярну ходьбу з повноцінним сном і здоровим харчуванням, у людини довго не виникне необхідності звертатися до лікарів.

Лише 15-30 хвилин пішої прогулянки щодня можуть значно поліпшити не тільки ваш зовнішній вигляд, але і здоров’я взагалі. Недарма лікарі минулого прописували пацієнтам прогулянки при лікуванні найрізноманітніших хвороб – як тілесних, так і психічних.

Дослідження визначили, що аеробні (дихальні) вправи з малим навантаженням – наприклад, ходьба, запобігають ранньому розвитку деменції, знижують ризик хвороби Альцгеймера і покращують психічне здоров’я в цілому. Крім цього, спостерігаються зменшення психологічного стресу та підвищення рівня ендорфінів – гормонів душевного комфорту.

Хоча здається, що очі ніяк не можуть бути пов’язані з ногами, прогулянка шляхом поліпшення стану та тонусу кровоносної системи допомагає боротися з глаукомою, відновлюючи нормальний очний тиск.

Фахівці північноамериканської асоціації серця зазначають: в запобіганні хворобам серця та інсульту ходьба нітрохи не менш ефективна, ніж біг. Вона дозволяє нормалізувати кров’яний тиск і рівень холестерину і поліпшити циркуляцію крові.

Ходьба – це аеробна вправа, яка збільшує приплив кисню в крові, сприяє тренуванню легень, а також знижує концентрацію токсинів і відходів в органах дихання. Симптоми деяких хвороб легень також можуть зменшуватися завдяки акцентованому диханню.

Щоденна 30-хвилинна прогулянка не тільки знижує ризик розвитку раку кишківника в майбутньому, а й покращує травлення, звільняє від закрепів, регулюючи перистальтику кишківника.

Ходьба також сприяє поліпшенню м’язового тонусу і схудненню (в разі надмірної ваги). Всього 10 тисяч кроків на день можна прирівняти до тренування в спортзалі, особливо якщо ходити по нерівній місцевості. До того ж ходьба – вправа малого навантаження, а тому не потребує часу на відновлення. Отже, жоден біль в м’язах наступного дня не завадить вам продовжити таке саме тренування.

Ходьба забезпечує гнучкість суглобів, запобігає втраті кісткової маси та навіть знижує ризик переломів. При лікуванні артриту рекомендується здійснювати регулярні прогулянки в помірному темпі мінімум по 30 хвилин на день, щоб знизити біль, запалення і поліпшити рухливість суглобів.

Ходьба може стати справжнім порятунком для тих, хто страждає від болю в попереку. Через те, що ця вправа з малим ударним навантаженням, вона не принесе того ж дискомфорту, що і біг або інтенсивне тренування. Ходьба сприяє активній циркуляції крові в хребті, покращує його гнучкість і поставу в цілому.

Якщо прогулянка полегшує симптоми у пацієнтів з серйозними депресивними розладами, просто подумайте, як легко можна з її допомогою упорядкувати думки, коли ви засмучені або виснажені. А приємна прогулянка з другом або коханою людиною тільки примножить позитивний ефект і покращить настрій, резюмують фахівці.