Туалетна тема в Кам’янському: чи справа тільки у кількості вбиралень

Туалетна тема в Кам’янському: чи справа тільки у кількості вбиралень

Автор: Олександр Бугаєв.

У Кам’янському на проспекті Свободи (близько до перетину з вул. 9 Травня)в перший день літа планують відкрити новий громадський туалет. Потреба в ньому велика, поруч ціла низка дитячих майданчиків та зона відпочинку для дорослих. У планах – будівництво ще двох вбиралень, теж на центральному проспекті, але не в цьому році. Проте чи тільки в кількості громадських клозетів є проблема в нашому місті та чи не підсилює її певний рівень нашої культури, розбирався «Пильний погляд».

«Перша ластівка» у розв’язанні туалетної проблеми

Як казав наш геніальний сатирик Михайло Жванецький: «Щастя – це побачити туалет і встигнути до нього добігти».

У сквері на проспекті Свободи в Кам’янському, напроти перетину з вулицею 9 Травня, вже майже місяць повним ходом іде будівництво громадської вбиральні, яку  планують відкрити 1 червня. Будують її неподалік від дитячого майданчика на прохання місцевих жителів. Мабуть, тому і відкривати вирішили саме на День захисту дітей. Цей туалет влада міста називає першою ластівкою у розв’язанні глобальної проблеми нестачі вбиралень у місті.

Туалетна тема в Кам'янському: чи справа тільки у кількості вбиралень - ФОТО

Дмитро Губський, директор департаменту ЖКГ Кам’янської міськради розповів, що всього таких туалетів у сквері на проспекті Свободи, від пам’ятника Брежнєву до Прометея, планується побудувати три. Але гроші поки виділили лише на один. Два інших, скоріш за все, побудують не в цьому році. Коли конкретно – поки що важко сказати, все буде залежати від фінансування.

З цієї ж причини також доведеться зачекати й місцям в інших районах міста, де знаходяться дитячі майданчики та, де такі вбиральні не менш потрібні.

Безплатний може довго не вистояти

Новий туалет планують зробити платним. Проте, він може буде і безплатний, але все одно потрібен відповідальний за нього. Інакше, впевнений Д.Губський, туалет навряд чи довго протримається. Враховуючи культуру і поведінку наших людей.

Як у Кам'янському деякі відповідальні платники компослуг перетворились на вічних боржників - ФОТО
Дмитро Губський

«Погляньте, як сьогодні виглядають безкоштовні туалети у ЦНАПах, як наші люди там себе поводять, – каже Д.Губський. – Крадуть крани, викручують фурнітуру. Про те, що часто справляють потреби повз унітазу, годі й казати. І винних потім не знайдеш – в туалеті ж відеокамеру не повісиш і охоронця біля нього не посадиш… Не даремно ж кажуть, що туалет – зріз суспільства. Як казав колись професор Преображенський (герой фантастичної повісті Михайла Булгакова «Собаче серце»), розруха не в клозетах, а головах. З того часу, на жаль, майже нічого не змінилося…»

Д.Губський визнає, громадських туалетів у місті не вистачає, їх потрібно набагато більше. Проте грошей на їх будівництво поки що немає. Так що цей новий туалет у сквері буде першою ластівкою у розв’язанні цієї проблеми. Ситуацію поки що рятують платні туалети.

З трьох безплатних туалетів у місті, один – простіше демонтувати, чим привести до ладу

За словами директора департаменту ЖКГ, на сьогодні у місті можна назвати всього три безплатних громадських туалети. Один знаходиться на міському пляжі, він під наглядом департаменту. Другий – у центральному міському парку, персонал якого за ним доглядає. Завдяки цьому, обидва туалети знаходяться у пристойному вигляді. А от третій безплатний – на Соцмісті, у сквері, біля палацу культури “Хімік”, на жаль, в такому вигляді, що його простіше й дешевше було б демонтувати та побудувати новий.

«Але, як я вже казав, на це поки що немає грошей. А як жахливо виглядають безкоштовні туалети на міських кладовищах? Туди заходити не просто неприємно – страшно! У деяких взагалі двері відірвані. І все це, знову таки, дякуючи «культурі» наших людей. Дуже б не хотілося, щоб новий туалет спіткала невесела доля його «колег»», – говорить Дмитро Губський.

На останок він запросив журналістів прийти 1 червня на відкриття нової вбиральні, а потім завітати туди, наприклад, через тиждень або місяць і подивитися, що змінилося. Щоб на прикладі новозбудованого туалету побачити, чи навчились наші люди поводитись пристойно у подібних місцях, берегти та цінувати те, що є.