Рани Кам’янського нагадують про себе

Рани Кам’янського нагадують про себе

Січнева відлига загострила проблеми руйнації об’єктів житлово-комунального господарства. В центрі Кам’янського з-під снігу повилазили ями на дорогах, а уламки житлових будинків падають на тротуар та трощать майно містян.

Щодня більшає ковбаня на перехресті проспекту Свободи та вулиці Ковалевича. Далі вздовж проїжджої частини вишикувались дірки різних розмірів. Водії кажуть, що після снігопадів та відлиги дірок на дорогах побільшало, в тому числі і на центральних вулицях та перехрестях. Наприклад, знову відкрилась знаменита яма на перехресті проспектів Аношкіна та Шевченко, біля колишнього «Будинку меблів» – її пломбують кілька разів на рік. Схоже, цього річ зима змусить міське самоврядування нагально шукати ресурсів, щоб привести до ладу дороги міста.

Ще одна біда – з розмоклих стін житлових будинків знову почали відвалюватись обважнілі від вологи шматки цегли та бетону. Звичайно, далась взнаки мінлива погода: тала вода затікала в шпарини і, замерзаючи, розривала їх. Наприклад, такі шматки стіни, падаючи на тротуар з стіни житлового будинку на розі проспектів Свободи та Шевченко (в районі перукарні «Красуня»), відбили фрагмент реклами крамниці.

Навесні 2017 року в Кам’янському шматок стіни житлового будинку на проспекті Гімназичному вбив дівчину-підлітка. Після цього міське самоврядування замовляло роботи по укріпленню фасадів деяких будинків. В той же час представники самоврядування нагадали в кількох публічних виступах мешканцям Камянського: згідно нового законодавства про житлово-комунальне господарство та управління багатоквартирними будинками відповідальність за цілість будинків несуть його власники. Тобто, у випадку житлового будинку – власники приватизованих квартир. Міському самоврядуванню делеговані повноваження робити капітальні ремонти житлових будинків за кошти міського бюджету, але цих коштів, зазвичай, не вистачає. Наприклад, торік місто відремонтувало капітально покрівлі на 4 будинках, а вершечок стіни відновили лише на будинку 19 по вулиці Ухтомського. Чекати на збільшення видатків на капремонти житла бюджет-2019 не дозволяє: на утримання та ефективну експлуатацію об’єктів житлово-комунального господарства передбачено 29 мільйонів гривень.

Міжнародний День боротьби з раком відзначається 4 лютого. У Кам’янському, за даними міського мед центру здоров’я та медицини спорту,  захворюваність на онкологічні хвороби у 2018 році становила 4 особи на 1 тисячу населення. Взято на облік 906 чоловік ( у 2017 році – 387 на 100 тисяч населення, взято на облік 877 чоловік). На першому місці – рак шкіри, на другому – рак молочної залози, на третьому – рак легень.

В останні роки відмічається різке зростання факторів ризику виникнення онкологічних захворювань – деградація навколишнього середовища, постаріння населення, збільшення споживання в їжу продуктів з високим вмістом тваринних жирів, цукру, солі, а також тютюнопаління, зловживання алкоголем на фоні зменшення споживання овочів та фруктів, малорухомого способу життя.

Лікарі радять не забувати, що найкращий шлях попередження як онкологічних, так і інших захворювань є профілактична поведінка – здоровий спосіб життя.

Лікарі продовжують шукати ефективних засобів від раку. Днями Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України на своїй сторінці в Фейсбуці повідомила, що підтримує ідею медичного застосування препаратів з коноплі для полегшення стану онкохворих. Застосування коноплі при різних хворобах, пов’язаних з хронічними болями – розповсюджена практика в медицині цивілізованого світу, зазначила У. Супрун.