«День скарг» і спогадів у Кам’янському

На бідність, діряві покрівлі та кепський транспорт скаржились сьогодні кам’янчане міському голові. На безпомічність правоохоронної системи скаржились громадськості інші мешканці міста, яким довелось шукати правди у охоронців закону. А в міському музеї згадували три революції, що відбулись, на думку організаторів, в Україні з 1990 по 2019 рік.

Про прийом міським головою Андрієм Білоусовим повідомила прес-служба. Люди просили в міського голови матеріальної допомоги, щоб полагодили дірявий дах, щоб краще працював транспорт. Голова пообіцяв розібратись з усіма зверненнями, контролювати вжиті заходи особисто.

Тимчасом за «круглим столом» на тему дотримання конституційних прав під час досудового слідства кам’янчани скаржились на неефективний захист їх законних прав державною системою. Представники до півдесятка громадських організацій і просто мешканці міста, що звертались до державної влади за захистом своїх прав, ділились власним досвідом – негативним, здебільшого.

Серед озвучених були історії про крадіїв-міліціянтів, «мертві душі» в університеті, підроблені документи, підірвані вибухівкою ворота, отруйні випари нарколабораторії за стіною, самозабудова і маніпуляції з кіосками… Всі ці історії об’єднувало невдоволення тим, як захищає держава права постраждалих. Слідство мляве, провадження закриваються іноді зовсім несподівано, а потім відновлюються судом, і так по кілька разів. Згадали про нерозгадані таємниці нападів на місцевих політиків та активістів, підпали майна. Обговоривши випадки, резюмували: треба гуртуватись і допомагати одне одному у пошуках правди. Хоча б порадою.

У Музеї історії міста Кам’янське з 12 лютого представлено виставку «Три революції в історії незалежної України.

Перша частина експозиції присвячена «Революції на граниті» — подіям 2-17 жовтня 1990 року на Хрещатику в Києві, де з політичними вимогами змін у державі голодували українські студенти.

Друга частина – відображає події, відомі як Помаранчева революція, що 15 років тому почалась на Майдані Незалежності і поштовхом до якої часто називають фальсифікації тодішніх виборів Президента.

Третя частина експозиції  — в пам’ять подій, названих Революцією Гідності, коли 5 років тому в центрі Києва загинули перші з записаних до «Небесної сотні».

В основі виставки — світлини, документи, речі свідків тих подій, передані на довічне зберігання до фондів Музею учасниками трьох революцій. Серед представлених матеріалів фото і документи Олега Баркова, одного з керівників студентського руху, учасника голодування; світлини наших городян-учасників Помаранчевої революції. Революція Гідності відображена листівками, саморобними захисними обладунками майданівців, прапорами, фрагментами зброї, світлинами подій, збереженими для історії   фотографами Сергієм Петренко і Сергієм Гляненко. Включено також  демонстрацію відеохроніки  Євромайдану.