Погляд в недалеке майбутнє Кам’янського

Про плани міського самоврядування на 2019 рік розповів Андрій Білоусов, міський голова Кам’янського, на зустрічі з пресою.

Житловий фонд та ОСББ

«Це буде прорив», — так охарактеризував А. Білоусов наміри міського самоврядування щодо капітального ремонту житлового фонду міста. В 2019 році обласна держадміністрація обіцяє Кам’янському 98 мільйонів гривень на капремонти житлових будинків. На ремонт покрівель буде спрямовано 64 мільйони гривень – цього має вистачити десь на 100 покрівель. Більше 20 мільйонів скерують на ремонти комунікацій в підвалах, а решту обласних грошей – на капремонт ліфтів. До речі, в місті лишилось 4 непрацюючих ліфти з сотні наявних, нагадав про успіхи голова Кам’янського.

«Сьогодні маємо приблизно 200 заявок щодо протікаючих покрівель, — відзначив міський голова. – Наразі будемо визначати найбільш складні випадки».

Самоврядування продовжить фінансову підтримку ОСББ. В цьому році планується виділення 2 мільйонів гривень на проектування ремонтів та модернізації будинків, де створено ОСББ. «Буде можливість – додамо ще 1,8 мільйона, щоб допомогти самоорганізації населення», — акцентував  А. Білоусов.

Централізоване опалення

Місто продовжує децентралізувати систему опалення. В цьому році самоврядування спробує взяти в комунальну власність Дніпровську теплоелектроцентраль, щоб протягом 2 років перевести її на більш дешеве паливо – вугілля. Це дасть змогу вдвічі зменшити тариф для споживачів, які отримують тепло від ДТЕЦ, підкреслив міський голова.

Місто планує в майбутньому сезоні відмовитись від опалення Соцміста та БАМу від котельної «Дніпроазоту», бо через зміни на енергоринку підприємство може восени збільшити ціну тепла. Натомість планується побудувати 4 пелетні котельні, які обігріватимуть південно-східну частину міста.

Буде продовжено роботи з модернізації внутрішньо будинкових електромереж для потреб електроопалення. А. Білоусов зазначив, що Обленерго не квапиться модернізувати мережі електропостачання…

Дорожне покриття

На капремонт Січеславського шляху та вулиці Дорожньої область обіцяє дати 50 мільйонів гривень. Місто фінансуватиме поточний ремонт дорожнього покриття там, де буде нагальна потреба. Сьогодні «аварійно-ямковий» ремонт відбувається там, де це необхідно для безпеки дорожнього руху.

Заплановано відремонтувати 2 деформаційних шви мосту через Дніпро повністю і 2 – наполовину. Всього на мосту 42 деформаційних шви, нагадав міський голова, і всі потребують ремонту.

Транспорт

«Приватні перевізники зацікавлені в отриманні прибутків, тому не квапляться модернізувати транспорт, — зазначив А. Білоусов. – Наші наміри – створювати комунальний пасажирський транспорт». В цьому році місто планує взяти в лізинг 4 десятки великих автобусів, а також купувати власний транспорт. Комунальний автотранспорт базуватиметься на комунальному автопідприємстві, яке сьогодні займається вивезенням сміття та обслуговує маршрути 14 та 30.

Відкрита влада

Влада має певні задуми щодо впровадження електронного самоврядування, повідомив міський голова. На початку року вже було презентовано інтернет-систему Хелсі, яка дозволяє онлайн записатись до лікаря, отримати іншу інформацію щодо роботи медичних закладів. Система повністю має запрацювати за місяць-два.

На черзі – створення до травня електронної системи оформлення субсидій (таких існує всього 2 в Україні – в Харкові та Вінниці). Також планується розробка інтернет-сайту Єдиної диспетчерської служби міста, що дозволить споживачам не лише подавати електронні заявки, а й контролювати хід їх виконання.

Банкрутство водоканалу

Провадження у справі про банкрутство КВП КМР «Міськводоканал» суд відкрив наприкінці січня. «Ми знаємо цю ситуацію, — прокоментував А. Білоусов. — На споживачах це не повинно позначитись, а підприємство чекають зміни на краще». Водоканал загруз в старих боргах, які висять вже на міському бюджеті. Міський голова прогнозує передачу активів на нове, створене для такого випадку, комунальне водопостачальне підприємство. Банкрутство дозволить ефективніше використати приблизно сотню мільйонів гривень, які інакше треба буде віддати кредиторам.