Бюджет участі в Кам’янському: аби молодим не було нудно

Цікаві часи настали в Кам’янському: дорослі люди, посадовці агітують молодих мешканців міста до участі в конкурсі. Переможець зможе за гроші міського бюджету втілити якусь власну ініціативу. Активність молодих лише прокидається, відзначають дорослі.

Автор: Валентин Фіголь.

Вчора в Кам’янському побували консультанти проекту «Молодь Кам’янського у бюджеті участі: від активності до партнерства». Міська влада, завдяки реалізації цього проекту, планує збільшити залученість молоді до формування місцевої політики. Зокрема, привчаючи до цього участю в громадському бюджетуванні.

Проект підтримано Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи. Підписано, ще в грудні 2019 року, меморандум про співробітництво між Конгресом та міськрадою.

Відповідно до умов Меморандуму 4 лютого Кам’янське з офіційним візитом відвідали консультанти Георгій Месхидзе з Грузії та Костянтин Плоский з Києва. З експертами зустрівся Кам’янський міський голова Андрій Білоусов.

Міський голова зазначив, що бюджет участі у Кам’янському успішно впроваджується з 2018 року. Якщо проаналізувати подані проекти, то 25% ‑ ініційовані молодими людьми.

«У нас в місті створено комунальний заклад «Центр молодіжних ініціатив», ми часто проводимо зустрічі з молоддю і нам є з ким активно працювати щодо залучення молоді до бюджету участі», ‑ сказав А. Білоусов.

«Україна на 4 місці у рейтингу Європейських країн, де реалізується бюджет участі, і ініціативність Кам’янського внесла значний вклад в позицію країни в цьому рейтингу», ‑ сказав Костянтин Плоский, заступник директора Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ.

В той же день експерти зустрічались з молодими людьми – членами Молодіжної ради, працівниками «Центру молодіжних ініціатив», небайдужими студентами вищих навчальних закладів міста.

«Було дуже корисно спостерігати спілкування консультантів з молодими людьми , — поділилась враженнями про роботу експертів Людмила Гончаренко, куратор бюджету участі від департаменту економічного розвитку. – Ми ж дорослі, тому боїмося – ану ж їм буде нудно!..»

Молодих кам’янчан, як зазначила пані Людмила, хвилює багато чого: «Екологія, неформальна освіта, саморозвиток… І вони хотіли б все це мати прямо вдома, в Кам’янському!»

Сьогодні, за словами Л. Гончаренко, влада шукає все нових способів показати мешканцям: ось можливість зробити життя в місті кращим. Аби лише землякам не було нудно.