У Кам’янському з’явиться бюджет участі для дітей

У Кам’янському з’явиться бюджет участі для дітей

Міська рада прийняла рішення про запровадження пілотного проекту “Бюджет участі. ДІТИ“. У разі його успішності він буде поширюватись на усі школи Кам’янського у 2022 році.
Як повідомляють організатори проекту, “Бюджет участі. ДІТИ” (шкільний громадський бюджет) є інновацією, яка залучає дітей до використання інструментів громадської участі, дає можливість впливати на вирішення питань, які їх стосуються, а також виступає своєрідним “тренажером” з написання проектних пропозицій. При цьому дитина, навчаючись основам демократії, розуміє, що її думка врахована, а голос вплинув на розвиток шкільного середовища.
За принципом, учні школи у центрі процесу: пишуть шкільні проекти та голосують за них. У кожній школі, яка бере участь у  пілотному проекті “Бюджет участі. ДІТИ”, проходить окремий конкурс, направлений виключно на її учнів.
Голосування буде відбуватися на спеціальній платформі електронної демократії: https://school-budget.e-dem.ua/ . Перемогу здобудуть ті шкільні проекти, у яких буде найбільша учнівська підтримка. Адміністрація школи та батьки усіляко підтримують дітей, проте не втручаються у процес підготовки шкільних проектів. Після конкурсу школа гарантовано отримує фінансування (60 тисяч гривень) на реалізацію шкільних проектів-переможців.
Аби написати шкільний проект учні школи заповнюють просту форму, де викладають зміст своєї ідеї, місцезнаходження та вартість. Попередньо з дітьми та вчителями буде проведено навчання, під час якого у доступній формі буде викладено особливості написання шкільних проектів та наведено приклади фактично реалізованих шкільних проектів їх однолітків.
Учасниками можуть стати 3 школи (по 1-й у кожному з районів міста).