Комунальні котельні в Кам’янському передадуть приватному інвестору в концесію

Комунальні котельні в Кам’янському передадуть приватному інвестору в концесію

Новий вид спільного комунально-приватного використання комунальної власності – концесія – запроваджується в Кам’янському в межах децентралізації опалення.

Автор: Валентин Фіголь.

Передати в концесію 4 комунальні котельні планує міське самоврядування Кам’янського. Дозвіл на концесування громадського майна має дати міськрада на сесії 28 лютого.

Проект рішення про надання згоди на концесійне керування котельними вноситься до порядку денного сесії додатково. Проект не обговорювався в депутатських комісіях, оскільки ще не був готовий. Навіть на ранок 24 лютого секретар міськради Олександр Залевський ще не знав, чи буде це питання винесено на сесію. Про внесення проекту стало відомо вже вдень, на дорадчій нараді членів міськвиконкому.

Міське самоврядування планує передати в тимчасове розпорядження приватному інвестору 4 котельні комунальної форми власності. Це локальні котельні на вулицях Дальній, Колеусівській та Алтайській. Вони використовувались для обігріву та догрівання теплоносія при подаванні на окремі житлові масиви.

Також в концесію буде передано котельню, яка обігрівала весь лівобережний житловий масив.

За умов концесії, інвестор не може нічого демонтувати та порізати в котельних, розповів Олександр Чернишов, перший заступник міського голови Кам’янського. Інвестор може тільки встановити обладнання, щоб перевести котельні на інше паливо (тверде – пелети чи вугілля).

Інвестор декларує намір купити та встановити опалювальне обладнання вартістю до 200 мільйонів гривень. Місто очікує, що вартість послуги опалення в результаті децентралізації хоча б не виросте. А ще інвестор планує зменшити тариф на 12%. Передавання котельних в концесію, за словами О. Чернишова, зекономить місту 47 мільйонів гривень витрат на обслуговування системи централізованого опалення.

«Децентралізація опалення – необхідність, – підкреслив пан Чернишов. – Якщо борг в 1,5 мільярди гривень, які винна ТЕЦ, повісять на «Тепломережі» – ніяких лімітів на газ наступної осені підприємство не отримає і не увімкнеться!»