Спроби ДП «Бар’єр» позбутися боргів очима урядовців Кам’янського

Спроби ДП «Бар’єр» позбутися боргів очима урядовців Кам’янського

Керівництво державного підприємства «Бар’єр», створеного для захисту мешканців Кам’янського від радіаційного впливу промзони ПХЗ, виплачує борги по зарплатні. А також, за підтримки посадовців Мінекоенерго, намагається позбутись боргів за землю… умовлянням кредиторів.

Автор: Валентин Фіголь.

Виплатили зарплату за півтора роки

На ДП «Бар’єр» виплатили заборгованість по заробітній платі на загальну суму понад 908 тисяч гривень. Борг за період з травня 2018 по січень 2019 року. Про це 25 лютого під час наради повідомив начальник відділу праці та соціально-трудових відносин міської ради Іван Процик. В нараді брали участь представники державного підприємства «Бар’єр» та головного управління Держпраці у Дніпропетровській області.

«Це найбільше погашення заборгованості по заробітній платі за останні 3 роки. Цього вдалося досягти завдяки спільним зусиллям керівництва підприємства та міської влади», ‑ зазначив І. Процик.

Як розповів директор ДП «Бар’єр» Ігор Хлівний, підприємство намагається налагодити господарську діяльність. Сьогодні вони отримують хоч і незначний, але прибуток, за рахунок якого й вдалося частково вирішити питання із виплатою заборгованості.

«Ми розраховуємо на отримання фінансування в рамках відповідної державної цільової програми, яке надасть можливість вирішити проблему із заборгованістю повністю», ‑ сказав І. Хлівний.

Зрозуміти й вибачити

Про ще одну нараду щодо долі державно-програмного фінансування ДП «Барєр» розповів членам міськвиконкому 24 лютого Олександр Чернишов, перший заступник міського голови. Представники уряду говорили, що готові відновити бюджетне фінансування за державною програмою. Але якби міське самоврядування «вибачило» підприємству 17 мільйонів гривень земельного боргу. Або звільнило від платежів в майбутньому. «Я не розумію, як це – вибачити?..» – прокоментував посадовець ситуацію.

Промислові підприємства заборгували до бюджету Кам’янського 101 мільйон гривень, розповів О. Чернишов: «Куди б ми не звертались – всі відморожуються, чи як це називають…»

Земельні платежі торік принесли до бюджету міста 502 мільйони гривень. Це другий за важливістю після податку на доходи фізосіб (776 мільйонів) наповнювач міської скарбниці.