У Кам’янському запрацювала «Система комплексного екологічного моніторингу»

У Кам’янському запрацювала «Система комплексного екологічного моніторингу»

8 липня в Кам’янському відбувся запуск стаціонарних екологічних постів, оснащених сучасним обладнанням, які контролюватимуть стан атмосферного повітря.

Перший пост розташований на вулиці Лісопильній і орієнтований на викиди Дніпровського металургійного комбінату. Другий розташований на в’їзді в місто і буде відстежувати викиди коксохімічних підприємств і «ДніпроАзоту».

Запуск постів проконтролював мер Кам’янського Андрій Білоусов, який ініціював їх створення.

Мер зазначив, що функції моніторингу забезпечать цілодобові спостереження за якістю атмосферного повітря, дозволять відстежувати поточний рівень забруднюючих речовин, фіксувати перевищення і притягати до відповідальності підприємства, що порушують гранично допустимі концентрації.

Головним критерієм якості атмосферного повітря є гранично допустимі концентрації (ГДК), затверджені Міністерством охорони здоров’я України. Оцінка стану атмосферного повітря здійснюється шляхом порівняння середніх концентрацій забруднюючих речовин з відповідними середньодобовими гранично допустимими концентраціями.

Передача даних з постів проводиться в он-лайн режимі через мережу Інтернет на «Центр управління моніторингом», в якому інформація обробляється.

Надалі дані будуть транслюватися на монітор колективного користування і відображатися на сайт міської ради.

У разі виявлення перевищень гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі дані моніторингу будуть передаватися до Державної екологічної інспекції в Дніпропетровській області, в прокуратуру та інші контролюючі інстанції для здійснення додаткових перевірок суб’єктів господарювання та накладення штрафних санкцій на підприємства.

У Кам'янському вводиться в експлуатацію «Система комплексного екологічного моніторингу» - ФОТО