ООН вилучила коноплі з переліку небезпечних наркотиків

ООН вилучила коноплі з переліку небезпечних наркотиків

Організація Об’єднаних Націй вилучає канaбic зі Списку IV Єдиної Конвенції ООН 1961 року – так званого “списку повної заборони”. За це ООН проголосувала 2 грудня. Рішення щодо канабісу суттєво полегшить його регулювання урядами світу для потреб медицини і науки.

Автор: Валентин Фіголь.

Рішення про коноплі було ухвалено більшістю голосів на 63-тій позачерговій сесії Комісії ООН з наркотичних засобів у Відні.

“Це величезна історична перемога для нас, ми не могли сподіватися на більше”, – заявив Кензі Рібуле-Земулі, незалежний дослідник наркополітики при ООН. Він нагадав, що коноплі історично використовувались в лікувальних цілях, і прийняте 2 грудня рішення відновило  статус рослини як лікарської.

Під час голосування Комісії з наркотичних засобів, яка включає 53 держави-члени, розглянуто низку рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо перекласифікації каннабісу та його похідних. Належність до списку «повної заборони» рівняло коноплі з героїном… Відтепер ООН визнала, що канабіс не є таким небезпечним, як, наприклад, опіати.

За останні роки продукти, що містять похідні канабісу, такі як канабідіол або CBD, заполонили оздоровчу індустрію. За оцінками компанії Cowen, до 2025 року виробництво таких продуктів у Сполучених Штатах сягне 16 мільярдів доларів, а разом з канабісом для рекреаційних цілей – 34 мільярдів доларів.

Існуюча медична практика підтверджує ефективність препаратів з конопель для зняття болю та судом, для заспокоєння нервів тощо. В багатьох країнах коноплі використовують для допомоги онкохворим, жертвам артритів та артрозів, посттравматичних синдромів.

Зростаюча популярність лікарських засобів з конопель змусила ООН переглянути свою позицію щодо рослини.

В Україні коноплі вважають нарковмісною рослиною, медпрепарати з неї українцям недоступні. Українська делегація в ООН утрималась при голосуванні з «конопляного» питання. Китай, Єгипет, Нігерія, Пакистан, Росія виступили проти.

«Нарешті прийнято дійсно епохальне, історично значуще й довгоочікуване конопляною спільнотою рішення, що дозволяє почати процес повної реабілітації рослини конопель (канабісу) та створити умови для проведення цілком легальних наукових досліджень канабіноїдів, їх властивостей, зокрема лікувальних. Цього чекали мільйони громадян і тисячі науковців України. Сподіваюся, уряд, Верховна Рада й інші органи державної влади нашої держави оперативно внесуть відповідні зміни до внутрішнього законодавства й забезпечать нарешті реалізацію права пацієнтів на законний доступ до лікування канабісом», – прокоментував рішення ООН голова ГО «Українська конопляна асоціація» Олександр Чижов.