День обіймів – «блукаюче свято», рекомендують відзначити сьогодні рятувальники Кам’янського

Коли саме відзначати День обіймів – в грудні, січні чи лютому, люди вирішують по-своєму. Обійматись корисно щодня – в цьому висновку одностайні рятувальники та психологи.

Автор: Валентин Фіголь.

«День обіймів — молоде міжнародне свято, яке святкується 4-го грудня, — розповів сьогодні Володимир Ярема, командир рятувальників в Кам’янському. —  Люди із задоволенням обіймаються один з одним, тому що знають – це допомагає і рятує».

Слід зауважити: День обіймів – своєрідне свято з «блукаючою» датою відзначення. Та ж Вікіпедія зазначає: «Міжнародний де́нь обі́ймів — щорічне свято, що відзначають 21 січня. За традицією цього дня можна дружньо обіймати навіть незнайомих людей. Свято виникло 21 січня 1986 року в Каро (Мічиган)США[1].

Свято з’явилося в 70-х роках XX століття, сформувавшись в студентському середовищі західноєвропейської молоді, але точні обставини його появи невідомі. Саме в цей день хлопці та дівчата обіймали один одного без жодного інтимного натяку. За своєрідним «повір’ям», під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом. Існують і «наукові» обґрунтування корисності обіймів: доброзичливі дотики підвищують імунітет, стимулюють центральну нервову систему, підвищують у крові рівень гемоглобіну, а також іншого гормону — окситоцину, що викликає доброзичливе ставлення до інших людей.

В оригіналі це два свята: Національний день обіймів (англ. National Hugging Day) святкується 21 січня, а 4 грудня відзначається Міжнародний день обіймів (англ. International Hug Day).

В минулі роки рятувальники в Кам’янському відзначали День обіймів флеш-мобами в громадських місцях саме 21 січня.

Обійми з давніх давен, окрім сексуального підтексту, були у людей проявом довіри та підтримки.

Існує чимало більш-менш обґрунтованих згадок про оздоровчі властивості обіймів. Так звана терапія обіймами — надзвичайно популярний інструмент психотерапії. Фахівці в цій галузі вважають, що обійми, як і сміх, ефективні під час лікування різних хвороб, а також допомагають позбутись депресії та стресу.

«Обійми можна сміливо назвати пилюлею від стресу. Коли ви обіймаєте свого партнера, дитину або кицю, обидва організми отримують гормон оксітоцин, — пояснила Натела Копаліані, магістр психології з Кам’янського. — Оксітоцин — це гормон ніжності, любові та прихильності. При обіймах ви одразу отримуєте задоволення, зниження тривоги та спокій. Саме довіру цей гормон виховує у стосунках. І весь цей букет радості отримуєте лише занурившись в обійми».

«Для виживання людині потрібно, щоб її обіймали 4 рази на день, 8 раз — для підтримки, і 12 — для особистого зростання та розвитку», —  пише, наприклад, відомий американський психолог Вірджинія Сатир.

Якщо резюмувати рекомендації знавців, користь від обіймів зводиться до цього:

  1. Обійми викликають відчуття довіри та безпеки. Це допомагає поводитись більш впевнено та відкрито.
  2. Обійми здатні підвищувати рівень гормону, який допомагає позбутись відчуття самотності та гніву (окситоцину).
  3. Довгі обійми сприяють виділенню гормону щастя(серотоніну). Саме завдяки ньому у людини піднімається настрій і з’являється відчуття щастя.
  4. Обійми зміцнюють імунну систему.
  5. Обійми здатні підвищувати самооцінку. Коли наші рідні обіймають нас, то проявляють не лише свою любов, а й показують те, що ми — особливі. Такі відчуття та асоціації притаманні кожній людині ще з дитинства.
  6. Завдяки обіймам розслабляються м’язи, знімається напруга та стрес, а також — втамовується біль.
  7. Обійми позитивно впливають на нервову систему, заспокоюючи її та покращуючи емоційний стан людини.
  8. Обійми вчать нас дарувати та приймати, адже в будь-якому з цих випадків ви почуватиметесь краще.
  9. Дія обіймів схожа на медитацію та сміх. Вони вчать нас відпускати погане і насолоджуватись теперішнім моментом; допомагають об`єднати серце, почуття та дихання.
  10. Енергія, якою між собою обмінюються люди, обіймаючи один одного,- внесок в стосунки. Він спонукає до співчуття та розуміння. Це той випадок, коли 1+1=3, тому що приходить розуміння, що ціле — більше, ніж сума його частин. І ця взаємодія, найімовірніше, приведе до безпрограшних результатів.

Пандемія коронавірусу вимушено обмежила людські контакти, в тому числі і обійми. І послідовники обіймотерапії одразу ж почали придумувати, як безпечно обійматись під час карантину. В США, наприклад, люди придумали «станції обіймів».

Не потрібно чекати відповідного моменту, щоб обняти близьку людину, закликають рятувальники та психологи. Робіть це кожного разу, коли є нагода, адже обійми дарують радість та відчуття того, що людину люблять та турбуються про неї.