День обіймів – «блукаюче свято», рекомендують відзначити сьогодні рятувальники Кам’янського
Коли саме відзначати День обіймів – в грудні, січні чи лютому, люди вирішують по-своєму. Обійматись корисно щодня – в цьому висновку одностайні рятувальники та психологи.
Автор: Валентин Фіголь.
«День обіймів — молоде міжнародне свято, яке святкується 4-го грудня, — розповів сьогодні Володимир Ярема, командир рятувальників в Кам’янському. — Люди із задоволенням обіймаються один з одним, тому що знають – це допомагає і рятує».
Слід зауважити: День обіймів – своєрідне свято з «блукаючою» датою відзначення. Та ж Вікіпедія зазначає: «Міжнародний де́нь обі́ймів — щорічне свято, що відзначають 21 січня. За традицією цього дня можна дружньо обіймати навіть незнайомих людей. Свято виникло 21 січня 1986 року в Каро (Мічиган), США[1].
Свято з’явилося в 70-х роках XX століття, сформувавшись в студентському середовищі західноєвропейської молоді, але точні обставини його появи невідомі. Саме в цей день хлопці та дівчата обіймали один одного без жодного інтимного натяку. За своєрідним «повір’ям», під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом. Існують і «наукові» обґрунтування корисності обіймів: доброзичливі дотики підвищують імунітет, стимулюють центральну нервову систему, підвищують у крові рівень гемоглобіну, а також іншого гормону — окситоцину, що викликає доброзичливе ставлення до інших людей.
В оригіналі це два свята: Національний день обіймів (англ. National Hugging Day) святкується 21 січня, а 4 грудня відзначається Міжнародний день обіймів (англ. International Hug Day).
В минулі роки рятувальники в Кам’янському відзначали День обіймів флеш-мобами в громадських місцях саме 21 січня.
Обійми з давніх давен, окрім сексуального підтексту, були у людей проявом довіри та підтримки.
Існує чимало більш-менш обґрунтованих згадок про оздоровчі властивості обіймів. Так звана терапія обіймами — надзвичайно популярний інструмент психотерапії. Фахівці в цій галузі вважають, що обійми, як і сміх, ефективні під час лікування різних хвороб, а також допомагають позбутись депресії та стресу.
«Обійми можна сміливо назвати пилюлею від стресу. Коли ви обіймаєте свого партнера, дитину або кицю, обидва організми отримують гормон оксітоцин, — пояснила Натела Копаліані, магістр психології з Кам’янського. — Оксітоцин — це гормон ніжності, любові та прихильності. При обіймах ви одразу отримуєте задоволення, зниження тривоги та спокій. Саме довіру цей гормон виховує у стосунках. І весь цей букет радості отримуєте лише занурившись в обійми».
«Для виживання людині потрібно, щоб її обіймали 4 рази на день, 8 раз — для підтримки, і 12 — для особистого зростання та розвитку», — пише, наприклад, відомий американський психолог Вірджинія Сатир.
Якщо резюмувати рекомендації знавців, користь від обіймів зводиться до цього:
- Обійми викликають відчуття довіри та безпеки. Це допомагає поводитись більш впевнено та відкрито.
- Обійми здатні підвищувати рівень гормону, який допомагає позбутись відчуття самотності та гніву (окситоцину).
- Довгі обійми сприяють виділенню гормону щастя(серотоніну). Саме завдяки ньому у людини піднімається настрій і з’являється відчуття щастя.
- Обійми зміцнюють імунну систему.
- Обійми здатні підвищувати самооцінку. Коли наші рідні обіймають нас, то проявляють не лише свою любов, а й показують те, що ми — особливі. Такі відчуття та асоціації притаманні кожній людині ще з дитинства.
- Завдяки обіймам розслабляються м’язи, знімається напруга та стрес, а також — втамовується біль.
- Обійми позитивно впливають на нервову систему, заспокоюючи її та покращуючи емоційний стан людини.
- Обійми вчать нас дарувати та приймати, адже в будь-якому з цих випадків ви почуватиметесь краще.
- Дія обіймів схожа на медитацію та сміх. Вони вчать нас відпускати погане і насолоджуватись теперішнім моментом; допомагають об`єднати серце, почуття та дихання.
- Енергія, якою між собою обмінюються люди, обіймаючи один одного,- внесок в стосунки. Він спонукає до співчуття та розуміння. Це той випадок, коли 1+1=3, тому що приходить розуміння, що ціле — більше, ніж сума його частин. І ця взаємодія, найімовірніше, приведе до безпрограшних результатів.
Пандемія коронавірусу вимушено обмежила людські контакти, в тому числі і обійми. І послідовники обіймотерапії одразу ж почали придумувати, як безпечно обійматись під час карантину. В США, наприклад, люди придумали «станції обіймів».

Не потрібно чекати відповідного моменту, щоб обняти близьку людину, закликають рятувальники та психологи. Робіть це кожного разу, коли є нагода, адже обійми дарують радість та відчуття того, що людину люблять та турбуються про неї.