Зоозахист як приклад волонтерства в Кам’янському

Все більше людей в Кам’янському переймаються долею безпритульних тварин. Про це говорили зоозахисники, святкуючи вчора День волонтера.

Автор: Валентин Фіголь.

Зоозахисна громадська діяльність – напрямок волонтерського руху, який активно розвивається в Кам’янському. Зоозахисники, завдяки власній активності та наполегливій співпраці з міським самоврядуванням, просуваються до реалізації своєї мети: захистити право тварин на життя серед людей.

Нагадаємо, восени в місті було відкрито нову комунальну установу «Притулок для тварин». Збудовано сам притулок на вулиці Широкій. Міська рада прийняла нову Програму розвитку цього підприємства з фінансуванням до 2023 року в об’ємі 16 мільйонів гривень. Також на грудневу сесію міської ради планується внесення змін до міської Програми регулювання чисельності безпритульних тварин, з урахуванням нової комунальної установи.

На діяльність «Притулку для тварин» тільки в цьому році потрібно 2 мільйони гривень з міського бюджету, розповів Олександр Чернишов, перший заступник міського голови Кам’янського.

«На собак завжди не вистачає грошей, — зауважив він, пояснюючи ситуацію новообраним депутатам міськради. – Вони хочуть 37 осіб персоналу в притулку. Я їм кажу – хай заробляють гроші на послугах з перетримки тварин!..»

На минулій сесії міськраді довелось приймати нагальне рішення, щоб перекинути з інших видатків кількадесят тисяч гривень на зарплатню працівників КУ…

Безпритульними тваринами в Кам’янському традиційно опікувались волонтери. Це, мабуть, найстаріший вид волонтерства, в його сучасному розумінні, в нашому місті.

«Волонтер у перекладі з англійської мови означає «добровільний помічник». Це люди, які цілком безоплатно працюють скрізь, де потрібна їхня допомога. Волонтерство — це не робота, а покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання», — зазначив, вітаючи місцевих волонтерів зі святом, Володимир Ярема, командир рятувальників в Кам’янському.

І сьогодні зоозахисна діяльність стала прикладом співпраці влади, громадських активістів та небайдужих мешканців-добродійників.

Наприклад, днями у Всесвітній День домашніх тварин представники ГО «Бджола» завітали до притулку для тварин та передали чотирилапим друзям найнеобхідніше – їжу, засоби гігієни, догляду та медикаменти.

«Лікарські препарати, які ми сьогодні отримали, життєво потрібні тваринам, — сказала директор КУ «Притулок для тварин» Ярослава Шкутова. — Попри те, що міський бюджет в достатній мірі забезпечує нас всім необхідним, ми не відмовляємося від додаткової допомоги та цінуємо підтримку небайдужих людей. А представники ГО «Бджола» регулярно приїздять до нас та проводять подібні акції, які стали доброю традицією».

Серед людей так заведено: де є гроші, там завжди виникає питання, куди вони витрачаються? Не оминула ця тема і зоозахисного руху в Кам’янському. Зоозахисників, як і інших волонтерів, теж підозрюють у привласненні добродійних внесків. Такі закиди від земляків лунають в нашому місті ще з часів, коли активісти ГО «Зоощит» тільки переконували міського голову Ярослава Корчевського в необхідності приймати міську Програму регулювання чисельності тварин…

«Я їх перевіряв, куди гроші витрачають – там усе чесно», — прокоментував діяльність волонтерів щодо зоозахисту О. Чернишов.

Зоозахисники й самі контролюють благодійні кошти.

«Днями у притулку по вулиці Широка була проведена зустріч із зоозахисниками, волонтерами і працівниками пункту перетримки тварин з Долматова, 9а. На цій зустрічі мною ,керівником притулку Шкутовою Ярославою, було запропоновано проводити всі благодійні внески шляхом прозорого контролю з боку громадськості, а саме громадської організації «Зоощит», — прокоментувала ситуацію пані директорка притулку. — Запропонована ідея не знайшла підтримки з боку осіб, які раніше займалися збором благодійних внесків на свої власні банківські карти. Було прийнято рішення відмовити у співпраці із волонтерами, які не бажають з тих чи інших причин вести прозорі благодійні збори».

Зоозахисники висловлюють сподівання, що бажання допомагати тваринам переважить особисті образи та недовірливість окремих людей, і не спричинять розкол в зоозахисному русі.