Чи пускати котів у підвали, сперечаються мешканці Кам’янського

Яких лише приводів для конфліктів не знаходять сусіди в нашому місті! Одні мешканці багатоквартирних житлових будинків, наприклад, замуровують вентиляційні вікна в підвалах. А інші люди обурюються, що тепер тварини не можуть грітися у підвалах, і вимагають поважати законні права котів, як частини екосистеми міста.

Автор: Валентин Фіголь.

На сусідів, які замуровують вентиляційні вікна в підвалах житлових будинків скаржаться мешканці Кам’янського в соціальних мережах. До автора звернулись мешканці лівобережного житлового масиву, щоб преса допомогла врятувати від замерзання котів, яким в будинку №22 по проспекту Наддніпрянський не дають доступу до підвалу. Мовляв, правління ОСББ вирішило замурувати підвали…

Це неправда, що котам нема доступу до підвалу будинку, відповідає правління ОСББ «Моноліт»: не всі підвальні віконця замуровані монтажною піною, а лише частина – для утеплення будинку. А поява такої інформації, на думку членів правління товариства, може бути пов’язана з конфліктом, який відбувається між членами ОСББ після бурхливої недавньої зміни голови та правління.

До речі, в тому ж будинку, як розповіли члени ОСББ, є ще один конфлікт через тварин. Дехто з мешканців підгодовує у дворі безпритульних собак. А сусідам не подобається, що собаки вештаються попід вікнами і кидаються на людей, вчиняють гвалт. Правління намагається якось помирити сусідів: пропонує спорудити вольєри для собак за кошти ОСББ, зокрема.

Ситуація не унікальна для нашого міста. Не перший рік трапляються конфлікти між людьми через доступ котів до підвалів.

«Очень прошу помощи, остановить беззаконие, спасти котов, обеспечить им свободный доступ в подвалы. Очень жаль, что сытое двуногое, живущее в своих бетонных хоромах, распоряжается и решает, жить или не жить четвероногим и беспомощным, не давая даже шанса на спасение и выживание!» — пишуть мешканці Кам’янського.

У кожної сторони таких конфліктів є своя правда. Вікна в підвал мають бути замуровані, тому що так тепліше в підвалі. І котам нічого робити в підвалі, бо від них антисанітарія і бешкет, — кажуть одні.

Вікна в підвал не треба замуровувати, бо тоді не буде вентиляції, і будинок почне гнити й пліснявіти знизу через постійну вогкість. Коти не роблять в підвалах жодної шкоди, бо вони індивідуалісти і не гуртуються в зграї – на відміну від собак або щурів. Не буде котів у підвалах – будуть щурі й миші, — відповідає аргументами інша сторона.

У котів має бути безперешкодний доступ до підвалів – така офіційна позиція міського самоврядування в Кам’янському. Ще на початку 2017 року міськвиконком Кам’янського прийняв рішення «Про бесстрокове визнання котів частиною екосистеми Кам’янського». В цьому рішенні сказано, що ніхто не має права навмисне перешкоджати проникненню котів до підвалів. А балансоутримувачі житлових будинків повинні за цим наглядати.

«Відповідальним особам, які уповноважені в структурах житлово-експлуатаційних підприємств чи організацій, в тому числі житлово-будівельних кооперативів, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, в обов’язковому порядку забезпечувати дотримання норм та вимог експлуатації підвалів, технічних підвалів і горищ, запобігати ізоляції там котів, що може призвести до їх загибелі, в тому числі заборону замуровування вхідних отворів та вікон кондиціонування повітря у підвальні приміщення», — сказано в рішенні виконавчого комітету міської ради Кам’янського.

До поліції ще не було заяв щодо замуровування котів у підвалах будинків, повідомила Олена Тімченко, прес-офіцер Кам’янського міськвідділу поліції.

Про вільний доступ котів до підвалів турбуються не тільки в Кам’янському. Наприклад, зоозахисники розповсюджують в соцмережах інструкції – як діяти, якщо десь трапиться випадок неповаги до прав котів як елементу екосистеми.