Опіку над фауною Кам’янського можуть доручити КП «Екосервіс»

Передати опікування безпритульними тваринами комунальному підприємству «Екосервіс» — таку ідею міського самоврядування озвучив Дмитро Аржевічев, директор КП.

Автор: Валентин Фіголь.

«Оплата витрат на роботи по поводженню з тваринами», — такий розділ є в Програмі розвитку КП «Екосервіс» на 2020 рік. У міського самоврядування є задум передати «Екосервісу» повноваження по регулюванню чисельності безпритульних тварин, приєднавши притулок для тварин та службу відлову як підрозділи КП, розповів Д. Аржевічев.

Відповідно до Статуту, напрямки діяльності підприємства — обслуговування комплексної автоматизованої системи екологічного моніторингу, утримання та обслуговування постів спостереження за забрудненням навколишнього середовища та забезпечення доступу до відповідної інформації територіальній громаді міста, проведення робіт щодо поводженням з домашніми тваринами у місті Кам’янське.

На грудневу сесію міськради заплановане внесення змін до Програми: місто збільшує внесок до статутного капіталу КП «Екосервіс» з 500 до 772 тисяч гривень. Це гроші, як написано в Програмі, підуть фактично на утримання підприємства – на зарплатню персоналу, обслуговування споруд та обладнання тощо.

Нагадаємо, що для опікування безпритульними тваринами в Кам’янському нещодавно було створено комунальну установу «Притулок для тварин». Збудовано самий притулок на вулиці Широкій місткістю 500 собак та 100 котів. В притулку наразі працюють 27 людей, розповіла керівник установи Ярослава Шкутова. Планується довести штат до 33 працівників.

Притулок, за підрахунками посадовців, потребуватиме майже 4 мільйонів гривень на рік на харчування тварин та під півтора мільйони – на ветеринарні послуги. Ще 3 мільйони планується виділити з міського бюджету на оплату компослуг притулку. Загалом на утримання притулку на рік необхідно приблизно 12 мільйонів гривень, озвучила підрахунки Я. Шкутова: «Розуміємо, що стільки не дадуть, але все розраховано, щоб установа жила».

Що буде, якщо в притулку опиниться більше, ніж 500 собак та 100 котів — таке питання задавали керівництву депутати міськради. Пані Ярослава відповіла, що сподівається надлишок роздавати бажаючим забрати тварину собі.

Раніше посадовці пропонували керівництву притулку заробляти на тимчасовому утриманні домашніх тварин, щоб зменшити навантаження на міський бюджет.

Міські Програми, в тому числі й ті, які регламентують долю безпритульних тварин в Кам’янському – документи, до яких часто вносяться зміни. Все вирішують депутати міської ради: можуть утворювати нові комунальні підприємства та установи, або реорганізувати їх за своїм бажанням.

Тим більше, що оптимізація комунальних закладів об’єднанням – тренд в Кам’янському, обумовлений, як кажуть посадовці, необхідністю економити бюджетні кошти.